Inflācija Turcijā sasniedz 36%

Turcijas gada inflācijas rādītājs sasniedzis 36%, apliecinot NATO dalībvalsts finanšu grūtību smagumu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Gada griezumā līdz decembrim cenu kāpums Turcijā skāris transporta izmaksas, pārtikas un citu pirmās nepieciešamības preču cenas. Vairums centrālo banku inflācijas apstākļos ceļ procentu likmes, lai bremzētu inflāciju, taču Tuvo Austrumu lielvalsts ir izvēlējusies pretējo ceļu. Kopš septembra Turcijas Republikas Centrālā banka ir samazinājusi savas procentu likmes no 19% līdz 14%.

Lasiet arī: Kazāks: Gada otrajā pusē inflācijai vajadzētu samazināties

2021.gadā Turcijas liras vērtība pret ASV dolāru ir sarukusi par 44% un pirmdien, 3.janvārī, kļuvusi vēl par 4% nevērtīgāka.

Pirmdien, 3.janvārī, Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) izteicies, ka valsts «piedzīvo ekonomikas pārveidi un virzās uz nākamo līgu». Tikmēr ir ekonomiste, kura valstij 2022.gada pavasarī prognozē inflāciju pat 50% apmērā, ja valsts monetārā politika netiks krasi mainīta. «Likmes ir tūlītēji un agresīvi jāceļ, jo tas ir steidzami», vērtējusi ekonomiste Ozlema Derici Sengula (Ozlem Derici Sengul) no Stambulas aģentūras Spinn Consulting. Viņa tomēr pieļāvusi, ka no valsts centrālās bankas rīcība nesekos, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas