Inflācijas dēļ palielinās uzturdevas kompensācijas apmēru karavīriem un zemessargiem

Ņemot vērā cenu pieaugumu, valdība šodien lēma no 1.augusta palielināt uzturdevas kompensācijas apmēru karavīriem un zemessargiem.

Pašlaik Militārā dienesta likuma 49.pants paredz, ka karavīrs dienesta laikā saņem karavīra uzturdevu, izņemot gadījumus, kad karavīram tiek piešķirta uzturdevas kompensācija. Pašlaik par karavīra dienas pamata uzturdevu kompensācija veido 9,96 eiro. Savukārt pirmā papildu uzturdeva ir 0,64 eiro, bet otrā – 2,28 eiro.

Noteikumi stājās spēkā 2010.gada 3.jūlijā, un kopš šī regulējuma spēkā stāšanās uzturdevas kompensācijas apmērs nav pārskatīts.

Ņemot vērā uzturdevas izejvielu cenu kāpumu, kas pamatots ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem par faktisko cenu kāpumu un Finanšu ministrijas datiem par prognozēto inflāciju, un apstākļus, ka dienesta uzdevumu izpilde saistīta ar paaugstinātu kaloritātes uzturdevas patēriņu, ir pamats pārskatīt uzturdevas kompensācijas apmēru un to noteikt atbilstoši šī brīža faktiskajai uzturdevas vērtībai.

Ņemot vērā ievērojamo elektroenerģijas un dabasgāzes cenu kāpumu kopsakarā ar pakārtoto pārtikas prešu cenu kāpumu, jo īpaši Finanšu ministrijas sniegto informāciju par vidējo patēriņa cenu indeksu un pārtikas preču cenu indeksu, kas liecina, ka 2022.gadā vidējā inflācija prognozēta 8,5% apmērā un pārtikas preču cenas vidēji pieaugs par 9,7% salīdzinājumā ar 2021.gadu, ar Noteikumu projektu plānots palielināt uzturdevas kompensācijas apmēru, karavīriem un zemessargiem nosakot pamata uzturdevu 14 eiro apmērā.

Savukārt par pirmo papilddevu turpmāk plānots maksāt 0,90 eiro, bet par otro – 2,50 eiro.

Lasiet arī: Ziemā Latvijas iedzīvotāju atbalstam plāno atvēlēt 342 miljonus eiro

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas