Infografika: Vidēji viena ģimene Latvijā izmet 113 kg pārtikas gadā

Vidēji viena ģimene Latvijā izmet 113 kg pārtikas gadā – naudas izteiksmē tie būtu ap 200 eiro – tā ir nauda, kas izmesta miskastē, komentē AS Latvijas Zaļais punkts direktors Kaspars Zakulis.

«Tieši pirms svētkiem vēlamies pievērst īpašu uzmanību tam, cik ikdienā iegādājamies pārtiku un, cik no tās nemaz netiek izlietots. Izmestais siera gabaliņš vai neapēstā maize pievienojas citu ģimeņu izmestajai pārtikai un kopā veido lielu atkritumu daļu poligonā. Iespējams, pirkumu plānošanas trūkums un produktu pirkšana vairāk nekā vajadzīgs ir iemesls lielajam pārtikas atkritumu daudzumam,» skaidro Zakulis.

Viņš skaidro, ka pārtikas audzēšanā un ražošanā tiek izmantoti dabas resursi un tie tiek apstrādāti ar dažādām ķimikālijām, kas ietekmē vidi. Arī pārtikas ražošana rada siltumnīcas efektu izraisošās gāzes un veicina negatīvās klimata pārmaiņas, un, ja pārtikas atkritumi būtu valsts, tad tā būtu trešā lielākā ogļskābās gāzes jeb CO2 radītāja aiz Ķīnas un ASV. «Saražotā, taču neapēstā pārtika ik gadu atmosfērā nogādā 3,3 miljardus tonnas ogļskābās gāzes».

Zakulis aicina svinēt svētkus ar apdomu, un iet uz veikalu ar iepirkumu sarakstu. «Ietaupīto naudu varēsim iztērēt saprātīgāk.»

Ref:224.000.103.907

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas