Informācijas dēlis, ko veidos paši iedzīvotāji, – Tarkšķis Pārgaujas novadā

Pārgaujas novadā, Vidzemē, ir tik daudz skaistu vietu, par kurām zina tikai daži, tādēļ, lai tās izceltu, tiks izveidots alternatīvs informācijas apmaiņas dēlis Tarkšķis, informē viena no projekta autorēm Elizabete Mežule.

Viņa norāda, ka tas vis nebūs tāds dēlis, kas tikai stāstīs — uz tā varēs arī pats ko uzrakstīt. Proti, ikviens varēs dalīties ar vēlējumiem, savām pārdomām, interesantiem faktiem un nākotnes vīzijām par novadu un iedzīvotājiem.

Katrs, kurš vēlēsies, uz organiskā stikla instalācijas varēs uzrakstīt kaut ko no sevis.

Varēs arī uzņemt fotogrāfiju, kad pats rakstītājs, klausītājs atrodas iekšā bildē.

Tarkšķis atradīsies trīs novada vietās — Raiskumā, Rozulā un Straupē —, kas ir nedaudz piemirstas, taču vērtīgas, izceļamas un ar savu stāstu.

Raiskumā Tarkšķi varēs meklēt Biekās jeb Saknītēs, kur tika uzņemta filma Limuzīns Jāņu nakts krāsā, Rozulā tas atradīsies pie Rozbeķu pils mednieku mājiņas, savukārt Straupes Tarkšķis būs novietots pie Melnezera.

Daudzi nemaz nezina, ka tieši Raiskuma pagastā atrodas vieta, kur risinājās visi leģendārie filmas Limuzīns Jāņu nakts krāsā notikumi, ko nu jau 40 gadu varam vērot savos ekrānos.

Tarkšķis ļoti labi iederēsies ainavā, kurā redzami «Baigie Karpati» un Raiskuma ezers.

Šogad bija nodoms Biekās/Saknītēs rīkot lielu balli par godu filmas 40 gadu jubilejai, taču tā izpaliks. Tādēļ Tarkšķis būs kā jūsu dāvana filmas varoņiem un jo īpaši — māju saimniecei Maijai, kura, starp citu, vienmēr ir gatava pastāstīt par to, kurā vietā Ēriks skrējis, kur Dagnija dziedājusi «Te ir mana dzimtene» un kur reiz atradusies mazmājiņa, no kuras, kā zināms, sākas kultūra, stāsta Mežule.

Savukārt par Rozbeķu pils mednieku mājiņu zinātāji stāsta, ka tur blakus reiz notikuši traki danči nakts garumā, un, ja uznācis negaiss, tad visi slēpušies zem mednieku namiņa jumta un gaidījuši, kad lietus norims un atkal varēs laisties dejās.

«Mednieku namiņam gan vairs nav jumta, zem kura paslēpties, taču mūri ir saglabājušies un tie paturējuši stāstus par izdejotajām vasaras naktīm, kas vēl tagad kādam raisa laimīgu smaidu.»

Lai gan Latvijā ir daudz Melnezeru, Straupei ir tieši savējais. Meža ieskautais purva ezers. «Lai neapmaldītos un nonāktu īstajā vietā lieto šīs koordinātas 57°18’43.8″N 24°55’39.0″E
No 16. līdz 20. jūnijam būs lieliska iespēja šeit būt un pašam uzrakstīt uz Tarkšķa savas domas, stāstu, vēlējumu, ierosinājumu šai vietai,» aicina projekta autore.

Aktīvā dēļa veidošana rakstot un fotografējoties ar iespēju piedalīties konkursā norisināsies no 16. līdz 20. jūnijam.

Taču objekti būs apskatāmi visas vasaras garumā.

Vairāk par konkursu un projektu var meklēt Pārgaujas novada Facebook lapā un Instagram kontā ar nosaukumu @tarkskis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas