bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 10.12.2019 | Vārda dienas: Guna, Judīte
LatviaLatvija

Interesanti fakti par notikumiem Rīgā 2011. gadā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWSRīgas dome šajā gadā pulcējusies uz 26 domes sēdēm, kurās pieņemts 1 561 lēmums, 95 nolikumi, 48 saistošie noteikumi, 4 iekšējie noteikumi un 2 instrukcijas, liecina Rīgas domes Sekretariāta apkopotā informācija.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs šogad izdevis 691 rīkojumu, 7 iekšējos noteikumus 2 reglamentus, informē Rīgas dome.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs parakstījis 433 rīkojumus, 532 rīkojumus personāla jautājumos, 26 iekšējos noteikumus un 6 reglamentus.

Korespondences apkopojums liecina, ka 2011. gadā kopumā domē reģistrēti 17 539 dokumenti. Vislielākā korespondence 2011. gadā bijusi domes priekšsēdētājam – viņš saņēmis 1 909 juridisko personu un 1 801 fizisko personu parakstītas vēstules. Pilsētas izpilddirektors saņēmis 3 729 juridisko personu un 427 fizisko personu vēstules. Pie domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika vērsušās 241 juridiskās un 86 fiziskās personas, pie Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas Eiženijas Aldermanes – 125 juridiskās un 44 fiziskās personas, pie Satiksmes un transporta komitejas priekšsēdētāja Vadima Baraņņika – 108 juridiskās un 73 fiziskās personas.

Kopumā domei sūtītas 11 041 juridisko personu un 3 389 fizisko personu vēstules.

Rīgas pašvaldības policija 2011.gadā ir saņēmusi vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju izsaukumu, aizturējusi vairāk nekā 10 100 personu, veikusi 1,5 tūkstoti reidu un sastādījusi gandrīz 18 000 administratīvo pārkāpumu protokolu. Pašvaldības policijas redzeslokā 2011. gadā bija nonākuši ap 1 100 ārvalstu pilsoņu.

2011. gadā Rīgas pašvaldības policijas Youtube video konts bija skatīts vairāk nekā 2 500 000 reizes.

Rīgas domē gada nogalē apkopota arī cita – retāk pieminēta informācija.

No 21.septembra līdz 31.oktobrim Rīgas zoodārzs iesaistīja skolas audzēkņus ozolzīļu vākšanas akcijā. Tika savākts 5 781 kilograms zīļu.

Rīgas zoodārza interneta vietne www.rigazoo.lv tika apmeklēta vairāk nekā 200 000 reizes. Par Zooloģisko dārzu interesējušies cilvēki no 109 valstīm. Lielākā interese bijusi no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Vācijas. Vienīgais apmeklētājs no Jemenas izlasījis deviņas vietnes lapas un pavadījis mājas lapā 37 minūtes.

Pavasarī pašvaldības organizētā Spodrības mēneša ietvaros tika savākti gandrīz 16 000 kubikmetru atkritumu, sakopti vairāk nekā 1 750 hektāru pašvaldības teritoriju. Sakopšanas darbos bija iesaistījušās 94 Rīgas mācību iestādes.

2011.gadā Rīgā ir nozāģētas 117 papeles, izcirsti vairāk nekā 1 090 krūmi, vainagoti 640 koki.

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas meži 2011.gadā atjaunoja meža stādījumus 343 hektāru teritorijā un sakopa atjaunotās meža platības 900 hektāru teritorijā. 177 hektāru platībā veikta stādījumu profilaktiskā aizsardzība pret smecernieka un pārnadžu bojājumiem. Uzlikti 65 feromonu slazdi astoņzobu mizgrauža apkarošanai. Rīgas mežos izlikti 350 jauni putnu būri un iztīrīti 800 esošie.

Ref: 102.000.102.619

 


Pievienot komentāru

  1. doma teica:

    interesanti :D

Baltkrievija no Maskavas vēlas 63 miljonus eiro par nekvalitatīvu naftu

Baltkrievija vēlas no Krievijas saņemt kompensāciju par nekvalitatīvas naftas piegādēm 63 miljonu eiro apmērā, tā pēc abu valstu premjerministru sarunām pavēstījis Baltkrievijas vēstnieks Krievijā.

Kārtības policijas priekšnieka pienākumus uz laiku uzticēs Krapsim

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs no otrdienas, 10.decembra, būs Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Kultūras ministrija no Rīgas domes grib pārņemt remonta gaidās esošo LNOB ēku

LNOB valde lūgusi domei īpašumu bez atlīdzības nodot valsts pārziņā, vienlaikus aicinot to ieguldīt LNOB pamatkapitālā.

Krievija pēc sporta sacensību aizlieguma vērsīsies tiesā

Krievija, kura saņēmusi aizliegumu četrus gadus piedalīties augstākā līmeņa starptautiskās sporta sacensības par manipulācijām ar dopingu, pārsūdzēs lēmumu Sporta šķīrējtiesā, tā norādījusi Krievijas Domes deputāte Svetlana Žurova.

Aizdomās par dienesta viltojumu personu grupā aizturētas trīs personas

Iekšējās drošības birojs aizturējis divas bijušās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas un vienu privātpersonu aizdomās par dienesta viltojuma izdarīšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Elektrības vidējā cena Baltijas valstīs samazinājās par 10%

Biržā Nord Pool elektroenerģijas cena pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā samazinājās par 10% – līdz 41,73 eiro par megavatstundu.

Latvijas mājsaimniecību izdevumi pārtikai pērn lielāki nekā ES vidēji

Latvijas mājsaimniecības pārtikas un bezalkoholisko dzērienu iegādei pērn tērējušas 17,8% no kopējiem izdevumiem, kas ir augstāks līmenis nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Krievijai liedz piedalīties starptautiskajā sportā, arī Olimpiskajās spēlēs

Krievijai Pasaules Antidopinga aģentūra noteikusi četru gadu aizliegumu piedalīties lielās starptautiskās sporta sacensībās, ieskaitot Olimpiskās spēles un Pasaules kausa izcīņu futbolā.

Latvijā inflācija novembrī bijusi 2,1% apmērā

Inflācija šī gada novembrī, salīdzinot ar 2018.gada novembri, bijusi 2,1% apmērā. Precēm cenas pieauga par 1,8% un pakalpojumiem – par 2,9%.

Arī Mārupes novada dome lemj pārdot Rīgas Apriņķa Avīzes kapitāldaļas

Līdzīgi kā vairākas citas pašvaldības, arī Mārupes novada dome lēmusi pārdot tai piederošās SIA Rīgas Apriņķa Avīze kapitāldaļas, liecina domes sēdes protokols.

Tiesa patur apcietinājumā Rīgas Centrāltirgus cigarešu lietā iesaistīto uzņēmēju Visoru

Rīgas apgabaltiesa nolēma nemainīt pirmās instances lēmumu ar kuru drošības līdzeklis apcietinājums piemērots RCT cigarešu nelikumīgas tirgošanas lietā iesaistītajam uzņēmējam Vilnim Visoram.

Igaunijas naktsmītņu tūrismam 5% kāpums

Igaunijas viesnīcās un citās tūristu naktsmītnēs oktobrī apmetušies par pieciem procentiem vairāk viesu nekā 2018.gada oktobrī, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Swedbank ievieš bezmaksas darījumus ar vērtspapīriem

Swedbank atcēlusi komisijas maksu darījumiem Baltijas akciju tirgos ar mērķi rosināt sabiedrības interesi par darījumiem ar uzņēmumu akcijām.

Igaunijā par gada NVO atzīst dzīvnieku labturības organizāciju

Igaunijā gadskārtēji izvēlētā labākā nevalstiskā organizācija un šajā godā celta dzīvnieku labturības aizstāvju organizācija Nähtamatud Loomad.

Pabriks: Nepieciešams palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai

Pabriks apliecināja, ka ASV ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem partneriem aizsardzības jomā, pauda gandarījumu par abu valstu līdzšinējo labo sadarbību un pateicās par ASV ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā.

Donbasa karš: Parīzē tiekas Putins un Zelenskis

Parīzē cerībā izbeigt postošo Donbasa konfliktu Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien Vācijas un Francijas līderu klātbūtnē tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Dombrovskis: No jaunās EK izvirzītajām prioritātēm Latvijai visvairāk darāmā būs ekonomikas attīstībā

Galvenās jaunās Eiropas Komisijas prioritātes būs «zaļā transformācija» un virzība uz klimatam neitrālu ekonomiku, digitālā transformācija, kā arī ekonomikas attīstība, norāda EK viceprezidents Valdis Dombrovskis, atzīstot, ka Latvijai visvairāk darāmā būs kopējās ekonomikas attīstības un sociālajos jautājumos.

Mīklainais Skonto stadiona pircējs, Krievijas uzņēmējs, uzskata, ka darījumā apkrāpts

Noskaidrojies Skonto stadiona mīklainais pircējs no nodokļu paradīzes Belizas, kurš par 35 miljoniem eiro īpašumu iegādājās 2015.gadā.

Somijai būs tās vēsturē jaunākā premjerministre

Somijas valdošie sociāldemokrāti pēc premjerministra Anti Rinnes atkāpšanās nolēmuši amatam virzīt Sannu Marinu, kura, saņemot parlamenta atbalstu, kļūs par valsts vēsturē jaunāko valdības vadītāju.

Arī šonedēļ gaidāmi plusi un lietus

Decembra otrā nedēļa kopumā saglabāsies pārsvarā mākoņaina, bieži gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš.

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits varētu sarukt uz pusi

Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 864 domniekiem jeb 54%.

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!