Interese par iepriekšējo balsošanu Varakļānu un Rēzeknes novadā pagaidām pieticīga

Iepriekšējā balsošanā sestdien gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām Varakļānu novadā nobalsojuši 3,18%, savukārt Rēzeknes novadā – 0,93% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, informē vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji.

Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Ščucka pastāstīja, ka pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā trijos vēlēšanu iecirkņos ir nobalsojis 81 vēlētājs, kas ir 3% no balsstiesīgajiem vēlētājiem. «Pirmajā dienā vēlētāju aktivitāte bija ļoti laba, cilvēki uz iecirkņiem nāca vienmērīgi, bez drūzmēšanās. Cilvēki arī atzina, ka viņi izvēlējušies nākt uz vēlēšanu iecirkni laikus, lai izvairītos no drūzmēšanās un pasargātu sevi no saslimšanas ar Covid-19,» sacīja Ščucka.

Rēzeknes novada 32 vēlēšanu iecirkņos pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā nobalsoja 228 cilvēki, kas ir 0,9% no balsstiesīgajiem vēlētājiem, stāstīja Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilona Tropa. Viņa norādīja, ka vēlētāju aktivitāte bijusi līdzīga kā iepriekšējās vēlēšanās pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā.

«Balsošana noritēja mierīgi. Ar pasu skenēšanu problēmu nebija. Tiesa – vienā no vēlēšanu iecirkņiem vēlējās nobalsot Krievijas pilsonis,» pastāstīja Tropa.

Kā informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), 11.septembra vēlēšanām vēlētāju sarakstos kopumā ir reģistrēti 27 490 balsstiesīgi pilsoņi, no tiem 2 544 vēlētāju reģistrēti Varakļānu novadā, bet 24 946 vēlētāju – Rēzeknes novadā.

Salīdzinājumam iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā Rēzeknes novada teritorijā ietilpstošajās pašvaldībās pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā bija nobalsojuši 1,92% vēlētāju, savukārt Varakļānu novadā – 1,64% balsstiesīgo.

Kā vēstīts, nobalsot iepriekš varēs arī ceturtdien, 9.septembrī, no plkst. 9.00 līdz 16.00 un piektdien, 10.septembrī no plkst. 13.00 līdz 20.00.

Vēlēšanas abos šajos novados notiek trīs mēnešus vēlāk nekā citās pašvaldībās, jo novadu aprises ietekmēja Satversmes tiesas lēmums, kas liedza Varakļānus pievienot Rēzeknes novadam.

11.septembra Varakļānu novada domes vēlēšanām iesniegti četri kandidātu saraksti, kuros uz iekļūšanu domē kopumā pretendē 64 kandidāti. Savukārt Rēzeknes novada domes vēlēšanām – astoņi kandidātu saraksti ar 162 deputātu kandidātiem.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks vēlēšanu dienā, 11.septembrī, būs no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas