Investoriem sākas Lieldienu brīvdienas – biržu indeksiem mazas izmaiņas

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien, 15.aprīlī, maz mainījās, jo daudzi investori jau bija devušies Lieldienu brīvdienās. Investori vēroja jaunākās vēstis tirdzniecības diplomātijā, un ASV banku ziņās par pirmā ceturkšņa peļņu bija dažādas tendences.

Eirozonas akciju tirgos bija neliels kāpums, savukārt Volstrītas indeksi nedaudz kritās.

Tā kā Volstrītas indekss Standard & Poor’s 500 šogad jau ir pieaudzis par apmēram 16%, analītiķi uzskata, ka tirgum būs grūtāk augt tālāk bez acīmredzama katalizatora.

Analītiķi prognozē, ka uzņēmumu pirmā ceturkšņa peļņa kopumā būs mazāka nekā attiecīgajā periodā pirms gada, lai gan dažām kompānijām būs viegli pārspēt samazinātās prognozes.

«Šķiet, ka šajā peļņas [rādītāju publicēšanas] sezonā ir uzvarētāji un zaudētāji. Tirgus vēl meklē kaut ko, kas to iedvesmotu doties augšup,» sacīja Meeschaert Financial Service analītiķis Gregorijs Volohins (Gregory Volohin) par jau publicētajiem banku peļņas rezultātiem.

Tirdzniecības ziņu jomā noskaņojumu daļēji uzlaboja ASV finanšu ministra Stīvena Mnučina (Steven Mnuchin) teiktais par tirdzniecības sarunām ar Ķīnu, viņam paužot cerību, ka «mēs tuvojamies noslēdzošo jautājumu pēdējai kārtai».

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pirmdien vienojās sākt sarunas par tirdzniecības līgumu ar ASV cerībā, ka tas atturēs ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) no muitas nodevu piemērošanas Eiropā ražotajiem automobiļiem.

ES dalībvalstu vienošanās nozīmē, ka drīz varētu sākties oficiālas sarunas.

Brexit jautājumam šonedēļ tiek pievērsta maza uzmanība, jo Lielbritānijas parlaments ir devies Lieldienu brīvdienās līdz 23.aprīlim.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās kritās.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kāpa, britu mārciņas kurss pret dolāru pieauga, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās. Eiro vērtība pret britu mārciņu kritās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmdien kritās par 0,49 dolāriem līdz 63,40 dolāriem par barelu. Brent markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 0,37 dolāriem līdz 71,18 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss Dow Jones Industrial Average pirmdien kritās par 0,1% līdz 26 384,77 punktiem, indekss Standard & Poor’s 500 saruka par 0,1% līdz 2905,58 punktiem, bet indekss Nasdaq Composite samazinājās par 0,1% līdz 7976,01 punktam.

Londonas biržas indekss FTSE 100 pirmdien kritās par mazāk nekā 0,1% līdz 7436,87 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,2% līdz 12 020,28 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,1% līdz 5508,73 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru 15.aprīlī pieauga no 1,1299 līdz 1,1302 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,3074 līdz 1,3093 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 112,02 līdz 112,03 jenām par dolāru. Eiro vērtība pret britu mārciņu kritās no 86,40 līdz 86,32 pensiem par eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas