Īpašā akcijā Rīgā nosodīs Krievijas agresiju Ukrainā

Ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību masveida starptautisko tiesību pārkāpumiem un nosodīt Krievijas jauno agresijas aktu – Ukrainas kuģu sagrābšanu, kā arī to apkalpju locekļu sagūstīšanu, Ukrainas atbalsta biedrība pirmdien, 10.decembrī Rīgā, iepretim Krievijas vēstniecībai rīko īpašu akciju, aicinot tajā piedalīties ikvienu interesentu.

Akcijas mērķis ir nosodīt Krievijas atbalstīto teroristu anklāvu izveidi Donbasā, pievērst uzmanību ieslodzītajiem ukraiņiem Krievijas cietumos un nometnēs un atgādināt starptautiskajai diplomātijai par ģeopolitisko noziegumu – Krimas okupāciju. Tāpat arī aicināt visu pasauli pastiprināt spiedienu uz Krieviju, lai atjaunotu mieru un Ukrainas teritoriālo vienotību, BNN informē akcijas rīkotāji.

Par akcijas norises laiku izvēlēts 10.decembris, kad pasaulē tiks atzīmēta Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 70.gadadiena, kas katram cilvēkam nodrošina brīvību un personas neaizskaramību. «Simboliski, ka 12.decembrī Saharova balva tiks piešķirta pazīstamajam Kremļa ķīlniekam Oļegam Sencovam, kurš šo notikumu sagaidīs aiz restēm. Un kopā ar viņu aptuveni 70 politieslodzīto, vairāk nekā simt ieslodzīto un 24 nesen gūstā sagrābto ukraiņu jūrnieku,» norāda Ukrainas atbalsta biedrībā.

Akcijas organizatori citu valstu līderiem vēlas paust vairākas prasības. Piemēram, uzsākt pārrunas un būt par starpniekiem starp Krieviju un Ukrainu lietā par Oļega Sencova un visu Kremļa ķīlnieku atbrīvošanu, kā arī atbalstīt iniciatīvu izstrādāt Magņitska akta Eiropas analogu Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmē, kas notiks 10.decembrī Briselē.

Akcija sāksies plkst.16:00 pie Krievijas vēstniecības Rīgā, Antonijas ielā 2. Interesenti tiek aicināti ierasties ar iepriekš sagatavotiem plakātiem un saukļiem, kas pieprasa Krievijai ievērot cilvēktiesības un tautu tiesības.

BNN jau vēstīja, ka Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas