Ir ideja drīzumā ļaut jebkuram tikt pie Covid-19 potes

Tiek apsvērta iespēja jau tuvākajās nedēļās ļaut jebkuram interesentam stāvēt «dzīvajā rindā» pēc potes pret Covid-19, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes pastāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa sacīja, ka patlaban tiek apkopoti dati par vakcīnu devu atlikumiem potēšanas vietās, lai pieņemtu lēmumu par to, vai gaidāmajā nedēļas nogalē atvērt masu vakcinācijas centrus Rīgā un reģionos. Par to sīkāka informācija varētu tikt sniegta šīs dienas gaitā.

Savukārt, vaicāta, vai jau tuvākajā laikā varētu dot iespēju «dzīvajā rindā» pēc potes stāvēt arī personām, kas nav nevienā prioritāri vakcinējamajā grupā, Juhņēviča atbildēja, ka «mēs esam ļoti tuvu šim brīdim».

«Mēs saprotam, ka prioritārās grupas ir aktuālas, kamēr ir vakcīnu nepietiekamība. Tajā brīdī, kad mums būs pietiekams vakcīnu apjoms, prioritāro grupu nozīmība arī mazināsies. (..) Mēs arī apsveram domu, ka ieviesīsim «dzīvās rindas» bez prioritārajām grupām un bez iepriekšēja pieraksta, tieši tādas «dzīvās rindas», kādas mēs varam redzēt no pasaules pieredzes, kad cilvēki vienkārši nāk uz vakcinācijas centru un tad attiecīgi stāv rindā, lai saņemtu savu vakcīnu,» klāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja.

Lasiet arī: Dānija pilnībā atsakās no AstraZeneca potes, Latvija apsver pieteikties uz dāņu neizlietotajām devām

Lūgta precizēt, aptuveni kad prioritārajās grupās neesošie cilvēki varētu sagaidīt iespēju stāties pēc potes dzīvajā rindā, Juhņēviča atbildēja, ka tas varētu notikt tuvākajās nedēļās.

Šādas aplēses esot izdarāmas, balstoties uz plānotajām vakcīnu devu piegādēm.

Kā ziņots, pēdējā laikā publiskajā telpā plaši tiek apspriesta iespēja pie potes pret Covid-19 iespējami drīzāk tikt jebkuram iedzīvotājam, kurš to vēlas.

Ņemot vērā, ka ir jāsabalansē taisnīgums ar raitu vakcināciju pret Covid-19, otrdien, 13.aprīlī, valdība veica grozījumus normatīvajos aktos, paredzot iespēju vakcinācijas centros potēt arī ārpus atvērtajām prioritārajām grupām esošos iedzīvotājus, ja vakcīnu daudzums un centru kapacitāte to atļauj, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Vienlaikus, pēc Pavļuta sacītā, šādas iespējas izmatošana notiktu gadījumā, ja tas neapdraudētu šobrīd atvērto prioritāro iespēju saņemt vakcīnu.

«Tagad mums ir regulējums, kas dod tiesības iziet ārpus prioritāro grupu robežām,» skaidroja ministrs.

Konkrētas metodes, kad var vakcinēt jebkuru, šajos grozījumos nav atrunātas, taču Pavļuts pieļauj, ka brīdī, kad Latvijā būs vairāk vakcīnu, ja būtu problēmas ar pieprasījumu no jau atvērtajām prioritārajām grupām, varētu izmantot vakcinācijas centrus, līdzīgi kā iepriekšējā nedēļas nogalē, lai pēc brīvās rindas principa neizvakcinētās flakona devas piešķirtu ārpus prioritārajām grupām esošajiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas