Irāka sāks savu pilsoņu repatriāciju no Baltkrievijas

Šonedēļ ar repatriācijas reisu Minska-Bagdāde dzimtenē varēs atgriezties pirmie irākieši, kuri kā migranti iestrēguši uz Baltkrievijas-ES robežas, pavēstījusi Irākas valdība.

Kā ziņo beļģu ziņu portāls EurActiv, Irākas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Ahmeds al Sahafs pirmdien, 15.novembrī, paziņojis: «Irāka veiks pirmo reisu tiem, kuri vēlas brīvprātīgi atgriezties, 18.[novembrī].» Al Sahafs neatklāja, cik vietas pieejamas avioreisā Minska-Bagdāde, taču sacījis, ka Irāka telšu pilsētiņās pie Baltkrievijas-ES robežas ir reģistrējusi 571 savu pilsoni, kuri pauduši vēlmi atgriezties.

Lasiet arī: Lietuvas uzņēmumi lūdz atļaut ievest darbaspēku no kultūras ziņā tuvām valstīm

Regulāra gaisa satiksme starp Irākas un Baltkrievijas galvaspilsētām ir apturēta jau kopš augusta. Pirms vairāk nekā nedēļas Bagdādē un Irākas Kurdistānas reģiona galvaspilsētā Erbīlā durvis slēgušas Baltkrievijas diplomātiskās pārstāvniecības. Tieši no Irākas Kurdistānas ir vairāki simti no tiem kopumā vairākiem tūkstošiem Tuvo Austrumu migrantu, kuri kopš pagājušās nedēļas sapulcējušies pie Baltkrievijas-Polijas robežas, lai mēģinātu nelikumīgi iekļūt Polijā un tālāk ES.

Reaģējot uz ES plāniem vērst sankcijas pret lidsabiedrībām, kuras ved potenciālos migrantus no Tuvajiem Austrumiem uz Minsku, aizvadītajā nedēļā Turcija aizliedza no tās lidostām uz Baltkrieviju doties Irākas, Sīrijas un Jemenas pilsoņiem. Sīrijas lidsabiedrība Cham Wings Airlines savukārt lidojumus uz Minsku apturēja sestdien, 13.novembrī, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas