Irāna gatava sodīt Ukrainas lidmašīnas notriecējus

Irānas prezidents Hasans Rūhānī

Irānā veiktas pirmās aizturēšanas saistībā ar Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu un 176 cilvēku nāvi. Irānas prezidents norādījis, ka personas, kuras atbildīgas par nepiedodamo armijas kļūdu, ir jāsoda.

Kā vēsta vācu raidorganizācija Deutsche Welle, otrdien, 14.janvārī, Irānas prezidents Hasans Rūhānī uzstājies ar uzrunu televīzijā, kur norādījis, ka ir svarīgi, lai personām, kuras «pieļāvušas kļūdu vai nolaidību jebkurā līmenī» ir jāstājas tiesas priekšā.

Lasiet arī: Irānā turpinās protesti pēc atzīšanās lidmašīnas notriekšanā

«Ir jāsoda katrs, kuram pienākas sods,» tā Rūhānī, kurš aicinājis Irānas tiesu varu izveidot «īpašu tiesu ar augsta līmeņa tiesnesi un vairākiem desmitiem ekspertu», lai iztiesātu krimināllietu par 8.janvāra «traģisko notikumu».

Sestdien, 11.janvārī, Irānas varasiestādes atzinušas, ka Ukrainas pasažieru lidmašīna, kuras avārijā pie Teherānas pagājušajā nedēļā nonāvēti 176 cilvēki, kļūdas dēļ notriekta ar zeme-gaiss tipa raķeti.

Irānas tiesu varas preses pārstāvis Gholamhoseins Esmaili otrdien paziņojis: «Ir veiktas apjomīgas izmeklēšanas, un dažas personas ir arestētas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas