Irānā turpinās protesti pēc atzīšanās lidmašīnas notriekšanā

Atlūzu piezemēšanās vieta Irānā

Irānā otro dienu pēc kārtas turpinājušies protesti pēc armijas atzīšanās Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanā. Protestētāji kritizējuši valsts augstākās amatpersonas un skandējuši saukli: «Mūsu ienaidnieks ir tepat».

Kā vēsta vācu raidorganizācija Deutsche Welle, svētdien, 12.janvārī, Irānas galvaspilsētā Teherānā ap 3 000 cilvēku piedalījās demonstrācijā Azadi laukumā. Vēl vairāki simti neapmierināto bija sapulcējušies pie universitātēm pilsētā. Protestētāji aicinājuši vairākas vadošas valsts amatpersonas atkāpties no amatiem.

Valdības pozīcijas atbalstītāji savukārt protestējuši pie Lielbritānijas vēstniecības, kuras vēstnieks uz brīdi ticis apcietināts par dalību 11.janvāra protesta akcijā.

Irāna atzīst pasažieru lidmašīnas notriekšanu ar raķeti

Sestdien, 11.janvārī, Irānas varasiestādes atzinušas, ka Ukrainas pasažieru lidmašīna, kuras avārijā pie Teherānas pagājušajā nedēļā nonāvēti 176 cilvēki, kļūdas dēļ notriekta ar zeme-gaiss tipa raķeti.

Irāņu aviokatastrofas izmeklētāji pavēstījuši, ka lidmašīnas «melnās kastes» tiks nosūtītas izpētei uz Franciju. Irāna sākotnēji noliedza, ka trešdien, 8.janvārī, būtu notriekusi lidsabiedrības Ukraine International Airlines lidaparātu Boeing-737-800.

Traģiskajā avioreisā bija devušies 176 cilvēki un to vidū visvairāk bija irāņu – 82 – un kanādiešu – 57.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas