Īrijā atļaus iet pie friziera, pamazām mīkstinās citus ierobežojumus

Īrijā, kur kopš Ziemassvētkiem bijusi spēkā valsts mēroga karantīna ar pārvietošanās, pakalpojumu un uzņēmējdarbības ierobežojumiem, valdība paziņojusi par ierobežojumu pakāpenisku mīkstināšanu, kas plānota līdz jūnija vidum, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Rietumeiropas valstī kopš 2020.gada Ziemassvētkiem bijuši spēkā aukstākā – piektā – līmeņa epidemioloģiskie ierobežojumi. Ar nosacījumu, ka valstī paātrināsies līdz šim gausā iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19, un jauno vīrusa paveidu izplatība būs mērena un savaldāma, premjerministrs Miheals Mārtins (Micheál Martin) ceturtdien, 30.aprīlī, pieteicis ierobežojumu mīkstināšanas plānu.

Lasiet arī: Ignorējot valdības pozīciju, Saeima no 7.maija atļauj ēdināšanu ārtelpās

Tas paredz no 10.maija atļaut pakalpojumus, kas prasa tuvu kontaktu ar klientu, piemēram, frizieru darbu un attālināti pasūtītu preču izņemšanu veikalā. No maija otrās pirmdienas Īrijā arī iecerēts atļaut:

– pirmoreiz deviņu mēnešu laikā izbraukt dzīvesvietas grāfistes robežām;

– trenēties sporta komandās;

– iedzīvotājiem grupās līdz 50 cilvēkiem apmeklēt kāzas, bēres un dievkalpojumus;

– vecvecākiem satikt mazbērnus un citus radiniekus;

– un vakcinētai mājsaimniecībai telpās tikties ar nevakcinētu mājsaimniecību.

No 17.maija savukārt plānots ļaut atvērt nepārtikas veikalus. No 2.jūnija Īrija grasās ļaut strādāt viesnīcām un citām naktsmītnēm, bet ēdināšanas iestādes un bāri drīkstētu aicināt klientus uz āra terasēm no 7.jūnija, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas