Īrijā atver kafejnīcas, telpās ielaižot vakcinētos vai pārslimojušos

Īrijā no pirmdienas, 26.jūlija, atļauts bāriem un ēdinātājiem apkalpot klientus iekštelpās ar nosacījumu, ka klientiem jāuzrāda sertifikāts par vakcinēšanos pret Covid-19 vai slimības pārslimošanu pēdējo 180 dienu laikā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Daudzi krodziņi Rietumeiropas ES valstī, sevišķi tie, kuros nepasniedz ēdienu, bijuši slēgti jau kopš 2020.gada marta. Valdība noteikusi, ka, lai nepalielinātu iespēju inficēties ar koronavīrusu, bāros un ēdināšanas iestādēs, iekštelpās no pirmdienas apkalpojami tikai vakcinētie vai pēdējās 180 izslimojušie. Līdzīgi kā Latvijā, šos faktus Īrijā varēs apliecināt ar derīgu ES Covid-19 digitālo sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Lasiet arī: Britu apņēmība pārskatīt Īrijas robežas regulējumu atduras pret Briseles «nē»

Situāciju īru uzņēmējiem īpašu padara ES dalībvalsts vienīgā kaimiņvalsts ar sauszemes robežu, Lielbritānija – konkrētāj, tai piederošā Ziemeļīrija. Kā norādījis Īrijas Ēdināšanas iestāžu apvienības priekšsēdētājs Marks Makgovans (Mark McGowan) valdība paredzējusi arī iespēju iekļūt bāros un krodziņos viesiem no Ziemeļīrijas, ja tie varēs uzrādīt savu, Ziemeļīrijas, Covid-19 sertifikātu par vakcināciju vai slimības izslimošanu.

Telpās klientus drīkstēs apkalpot pie galdiņiem, pie kuriem drīkstēs sēdēt kompānijas līdz sešiem pieaugušajiem. Elpceļu maskas drīkstēs novilkt tikai pie galdiņiem, un vienam pieaugušajam no kompānijas būs jāatstāj oficiantam tālruņa numurs, lai būtu iespēja sazināties ar visu kompāniju kāda klienta inficēšanās gadījumā. Īrijas bāriem un ēdināšanas iestādēm būs atļauts strādāt līdz pulksten 23.00, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas