Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijas premjerministra vietas izpildītājs Leo Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars (Leo Varadkar), kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdien, 20.februārī, Īrijas parlaments sanācis uz pirmo sēdi pēc parlamenta vēlēšanām. 8.februārī notikušās vēlēšanās Varadkara liberālkoservatīvā partija Īru cilts (Fine Gael) piedzīvoja būtisku vēlētāju atbalsta kritumu, saņemot 38 deputātu mandātus no 160 iespējamiem, raksta The Guardian.

Jaunais Īrijas parlamenta sastāvs ceturtdien balsojis par nākamiem premjerministra amata kandidātiem.

To vidū bijis arī Varadkars, kurš starptautisku atpazīstamību ieguvis ar Īrijas interešu aizstāvēšanu ilgajās un sarežģītajās Brexit sarunas starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību. Par politiķa palikšanu amatā balsojuši vien 36 deputāti, tā The Guardian.

Labāk veicies kandidātei Mērijai Lū Makdonaldai (Mary Lou McDonald) no centriski kreisās īru republikāņu partijas Mēs paši (Sinn Féin), kura saņēmusi 45 deputātu balsis. Otrs lielākais atbalsts kandidātu vidū, proti, 41 balss, bijis Maiklam Martinam (Michael Martinam) no centriskās īru republikāņu partijas Likteņa kareivji (Fianna Fáil).

Nespējot ievēlēt valdības vadītāju, Īrijas parlaments izsludinājis darba pārtraukumu, lai dotu partijām laiku vienoties par koalīciju un valdības vadītāju, bet Varadkars pagaidām turpinās darbu kā Īrijas premjerministra vietas izpildītājs, ziņo The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas