Īrija pastiprina gatavošanos Brexit variantam bez britu vienošanās ar ES

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars

Lielbritānijas valdībai joprojām meklējot iespējas ar Eiropas Savienību panākt labākus izstāšanās nosacījumus, Īrijas premjerministrs Leo Varadkars (Leo Varadkar) ir pavēstījis, ka pušu jau panāktā vienošanās nedrīkst tik grozīta. Turklāt Dublina ir pastiprinājusi savus sagatavošanās darbus gadījumam, ja briti bloku pametīs bez jebkādas vienošanās.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, Varadkars ceturtdien, 3.janvārī, uzsvēris, ka ES dalībvalstu vadītāji ir vienoti savā atbalstā Brexit nolīgumam, kas apstiprināts pērn novembrī. Īrijas valdības vadītājs arī atteicies prognozēt vai Lielbritānija galu galā izstāsies ar vienošanos vai bez tās, bet Īrija plānojot būt vienlīdz gatava abiem scenārijiem.

The Guardian vērtē, ka Īrijas gatavošanās tam, ka Lielbritānijas parlaments neratificēs esošo nolīgumu, britu salās ir pastiprinājis spiedienu uz premjerministri Terēzu Meju, kura stingri aizstāv nolīgumu, kaut arī parlamentā tam nav droša atbalsta.

Īrijas lauksaimniecības ministrs Maikls Krīds (Michael Creed) ceturtdien pavēstījis, ka gadījumā, ja notiks kaimiņvalsts Lielbritānijas izstāšanās bez vienošanas, Īrija lūgs ES papildu subsīdijas īru lauksaimniekiem.

Pārceltais ratifikācijas balsojums Lielbritānijas parlamentā notiks janvāra otrajā nedēļā. Valsts izstāšanās no ES paredzēta 2019.gada martā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas