Īrijā strauji audzis iedzīvotāju skaits, sasniedzot piecus miljonus

Īrijā iedzīvotāju skaits pārsniedzis piecu miljonu atzīmi. Tas nozīmē, ka pēdējo 70 gadu laikā valstī dzīvojošo cilvēku skaits ir audzis par 2,19 miljoniem, liecina oficiālā statistika, kā to citē britu raidorganizācija BBC.

Īrijas Centrālā statistikas pārvalde aplēsusi, ka 2021.gadā valsts iedzīvotāju skaits sasniedzis 5,11 miljonus. Vēl 1961.gadā valstī dzīvoja par 2,19 miljoniem cilvēku mazāk. Īrijā senāk jau mituši vairāk nekā pieci miljoni iedzīvotāju, tas bijis tālajā 1851.gadā.

Lasiet arī: Demogrāfs: COVID-19 rezultātā Latvijā un Eiropā gaidāms vēl lielāks jaundzimušo bērnu skaita kritums

Kā skaidrojuši iestādes demogrāfiskās statistikas analītiķi, pēdējos 70 gados ievērojamo iedzīvotāju skaita kāpumu radījusi gan pozitīva ārējās migrācijas bilance, gan dabiskais pieaugums. Piemēram, pēdējos 12 mēnešos Rietumeiropas valsts iedzīvotāju skaits audzis par aptuveni 34 000 cilvēku.

Īrija šogad arī piedzīvojusi negaidītu tendenci – uz dzīvi citās valstīs pārcēlušies 22 000 iedzīvotāju, bet atpakaļ valstī atgriezušies vairāk nekā 30 000 izceļojušo. «Šī ir tikai trešā reize kopš 2010.gada, kad vairāk īru ir atgriezušies nekā izceļojuši,» komentējis oficiālās statistikas iestādes pārstāvis Džeimss Hegartijs (James Hegarty), kurš notikušo skaidrojis ar Covid-19 ietekmi uz demogrāfijas procesiem, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas