Īrijā vētra bez elektrības atstāj ap 60 000 mājsaimniecību

Īriju šonedēļ skārusi stipra vētra atnesot lietu, sniegu un vēja brāzmas, kurās radīti elektroapgādes pārrāvumi aptuveni 60 000 mājsaimniecību, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vētra ar sinoptiķu doto nosaukumu «Barra» nākusi no Atlantijas okeāna puses. Tā skārusi britu salas vairākas dienas pēc tam, kad lielus elektrotīklu postījumus Skotijas ziemeļaustrumos nodarījusi iepriekšējā vētra, bez elektrības atstājot ap 135 000 mājsaimniecību.

Lasiet arī: Vācijas kanclera amatā ievēlē sociāldemokrātu Šolcu

Naktī uz trešdienu, 8.decembri, visstiprākie vēji pūtuši Īrijas ziemeļrietumos. Postījumi likuši slēgt skolas 12 no kopumā 29 grāfistēm, traucēta arī ūdensapgāde, ko dienas gaidā cenšas atjaunot vietējie avārijas dienesti.

Kā pavēstījis Īrijas Meteoroloģisko prognožu centrs, trešdien valstī gaidāms vējš ar ātrumu no 28 līdz 36 metriem sekundē. Vietēja mēroga vēja brāzmas ES valstī gaidāmas vēl stiprākas. «Tā kā vienlaikus gaidāmi augsti viļņi, vētra un paisums, piekrastē ir gaidāmi plūdi. Ir iespējami elektroapgādes traucējumi un ceļu satiksmes pārrāvumi,» teikts Īrijas Meteoroloģisko prognožu centra paziņojumā, kā to citē The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas