Īrijas parlamenta vēlēšanas ietekmi zaudē premjerministra Varadkara partija

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars

Irijas parlamenta vēlēšanās būtisku vēlētāju atbalsta kritumu piedzīvojusi premjerminista Leo Varadkara (Leo Varadkar) vadītā liberālkoservatīvā partija Īru cilts (Fine Gael), raksta britu raidorgaizācija BBC.

Īrijas parlamenta vēlēšanas notika sestdien, 8.februārī, un to rezultāti tika paziņoti pirmdien, 10.februārī.

Tie rāda, ka cīņā par 160 deputātu vietām Īrijas parlamenta apakšpalātā uzvarējusi centriskā īru republikāņu partija Likteņa kareivji (Fianna Fáil), saņemot 38 deputātu mandātus, tā BBC.

Tai seko centriski kreisā īru republikāņu partija Mēs paši (Sinn Féin), kura šajās parlamenta vēlēšanās panākusi vislielāko vēlētāju atbalsta kāpumu. Tā saņēmusi par 11% lielāku vēlētāju atbalstu nekā iepriekšējās vēlēšanās 2016.gadā, un ieguvusi 37 deputātu vietas.

Iepriekšējo vēlēšanu uzvarētāji, premjerministra Varadkara partija Īru cilts palikusi trešajā vietā ar 35 deputātu vietām, kas ir ievērojami mazāk nekā tās 50 deputātu mandāti iepriekšējā sasaukumā.

Komentējot vēlēšanu iznākumu, Īrijas valdības vadītājs atzinis, ka izveidot koalīciju būs izaicinājumus.

Gan viņa partija, gan Likteņa kareivji iepriekš izslēguši iespēju sadarboties ar partiju Mēs paši, par šķēršļiem uzskatot pēdējās nodokļu politiku un pagātnes saiknes ar grupējumu Īru Republikāņu armija, raksta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas