Īrijas rekordaugstajā vīrusa izplatībā vaino ierobežojumu mīkstināšanu uz Ziemassvētkiem

Īrija Covid-19 otrajā vilnī bija pirmā valsts ES, kura ieviesa otros karantīnas ierobežojumus, un sešās nedēļās līdz decembra sākumam tā panāca zemāko inficēšanās rādītāju ES. Sekoja ģimeņu pulcēšanās atļaušana un krodziņu atvēršana uz svētkiem, kas kopā ar vīrusa britu paveida izplatību līdz janvāra vidum uzrāvusi inficēšanās rādītāju pat pirmajā vietā pasaulē, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Pirmdien, 11.janvārī, Pasaules Veselības organizācijas un ASV Džonsa Hopkinsa Universitātes dati liecināja, ka Īrijā pēdējās septiņās dienās konstatēti 10 100 jaunu inficēto uz vienu miljonu iedzīvotāju. Tai seko Čehija ar 8,9 tūkstošiem jaunu inficēto un Slovēnija ar 7,2 tūkstošiem jaunu inficēto.

No Baltijas nācijām vienīgā pasaules valstu pirmajā desmitniekā šajā rādītājā ierindojusies Lietuva ar 5,2 tūkstošiem jaunu inficēto uz miljonu iedzīvotāju septiņu dienu periodā.

Īrijā pagājušajā nedēļā pastiprinājusies vīrusa jaunā, sākotnēji Lielbritānijā konstatētā vīrusa paveida izplatība. Nedēļā no 28.decembra līdz 3.janvārim vīrusa jaunā paveida īpatsvars pozitīvajos analīžu rezultātos bijis 25%, bet nedēļā no 4. līdz 10.janvārim – jau 45%.

«Šādu satraucošu slimības izplatību attiecībā uz Covid-19 rādītājiem sabiedrībā mēs vēl nebijām pieredzējuši,»

pirmdien preses konferencē norādīja Īrijas Epidemioloģiskās modelēšanas konsultatīvās grupas priekšsēdētājs Filips Nolans (Philip Nolan). «Mēs redzam dienas inficēšanās rādītājus un [pacientu – BNN] skaitļus slimnīcā, kādus pirms Ziemassvētkiem mēs vienkārši nevarējām iedomāties,» tā īru speciālista teikto citē The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!