Irina Maligina apstrīdējusi viņas atcelšanu no Olmafarm valdes

Mirušā uzņēmēja Valērija Maligina vecākā meita Irina Maligina apstrīdējusi viņas atcelšanu no zāļu ražotāja Olainfarm lielākā akcionāra SIA Olmafarm valdes, teikts Olainfarm paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

«Šā gada sākumā ir noticis prettiesisks mēģinājums atcelt mani – Irinu Maliginu no Olainfarm lielākā akcionāra – Olmafarm valdes. Pretlikumīgās darbības ir apstrīdētas Uzņēmumu reģistrā un tiesībsargājošās institūcijas jau ir sākušas izmeklēšanu, vai notikušais Uzņēmumu reģistrā ir atsevišķu darbinieku neprofesionālas rīcības rezultāts, vai arī tām ir koruptīvs raksturs,» teikts paziņojumā.

Tajā arī norādīts, ka veiktās izmaiņas ir pretrunā ar Olmafarm statūtiem, kas nosaka, ka izmaiņas valdē var veikt tikai ar trīs ceturtdaļu dalībnieku balsojumu. «Šāds balsojums nav noticis, un līdz ar to izmaiņas valdē neatbilst statūtiem,» teikts Maliginas paziņojumā, piebilstot, ka līdz 2.janvārim, kad veiktas izmaiņas Uzņēmumu reģistrā, Olmafarm vienīgais kapitāldaļu īpašnieks bija Maligins.

«Šobrīd varam uzskatīt, ka tas ir tikai kārtējais mēģinājums gadu mijā ar netīrām metodēm ietekmēt Latvijas farmācijas uzņēmuma Olainfarm darbu. Jau iepriekš pret uzņēmumu tika izvērsta melnā komunikācijas kampaņa, bija mēģinājumi uzņēmumu pārņemt reiderisma ceļā. Pateicoties uzņēmuma komandas profesionālajam darbam, visi šie uzbrukumi tika novērsti un uzņēmums pērn spēja pat nozīmīgi kāpināt finanšu rādītājus, tādējādi veiksmīgi turpinot Maligina iecerēto Olainfarm attīstības vīziju. Tādējādi arī šo varam uzskatīt par kārtējo prettiesisko un neveiksmīgo mantinieču pārstāvju kampaņu pret Olainfarm, kas ilgtermiņā nekādi neiespaidos uzņēmuma darbu,» sacīts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka šogad 2.janvārī iegrāmatotas izmaiņas Olmafarm valdes sastāvā – darbu kompānijas valdē atstājusi vienīgā valdes locekle Irina Maligina, bet viņas vietā valdē iecelta Milana Beļeviča. Tāpat 2.janvārī iegrāmatotas izmaiņas Olmafarm dalībnieku sastāvā, vēstot, ka kopš 2018.gada 6.novembra kompānijas īpašnieki ir Maligina vidējā meita Nika Saveļjeva (33,33%), Maligina jaunākā meita Anna Emīlija Maligina (33,33%) un pats Maligins (33,33%).

Savukārt Saveļjevas un Annas Emīlijas Maliginas pārstāvis advokāts Haralds Velmers  iepriekš sacīja, ka atbilstoši līdzmantinieku vairākuma lēmumam šogad 2.janvārī veiktas izmaiņas Olmafarm valdē.

Vienlaikus Olainfarm padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks aģentūrai iepriekš teica, ka attiecīgās izmaiņas Olainfarm darbību nekādā veidā neietekmēs.

Tāpat ziņots, ka pērn septembrī Maligina meitas saņēma mantojuma apliecības, tādējādi mantojums tika oficiāli sadalīts, taču mantiniecēm vēl bija jāparaksta vienošanās par mantojuma sadali. Novembrī starp Maligina mantiniecēm bija sadalīti 27% Olainfarm akciju, kas viņam piederēja tiešā veidā, kamēr Irina Maligina turpināja kontrolēt Olmafarm, kam pieder 42,56% no Olainfarm akcijām.

Vienlaikus Maligina mantinieces arī ir noslēgušas vienošanos ar Maligina atraitni Elīnu Maliginu, kura nebija minēta testamentā, par viņai likumīgi pienākošās mantojuma daļas izmaksu.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas