Irklim beidzas SPRK vadītāja pilnvaras; 28.janvārī sāk strādāt kā valsts kontrolieris

Jaunā valsts kontroliera Rolanda Irkļa pilnvaras kā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītājam beidzas 27.janvārī.

Irklis priekšsēdētāja pienākumus pildījis kopš 2016.gada, bet SPRK padomes locekļa amatā strādājis jau no 2011.gada.

Šā gada 14.janvārī Saeima apstiprināja Rolandu Irkli valsts kontroliera amatā.

Vēl par šo tematu: Jaunais valsts kontrolieris – Rolands Irklis

Savukārt 21.janvārī Saeima pieņēma lēmumu atcelt Rolandu Irkli no SPRK priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas no 27.janvāra, uzsākot valsts kontroliera darba pienākumus no 28.janvāra.

«Darbs SPRK ir bijis izaicinājumu pilns, kas prasījis pieņemt vienlīdz drosmīgus lēmumus. Esmu gandarīts par paveikto, ko apliecina arī saņemtais starptautisko organizāciju vērtējums un tirgus dalībnieku atzinība par regulējuma attīstību,» atvadoties saka Irklis.

Viņš stāsta, ka SPRK šo gadu laikā ir kļuvusi par atvērtu valsts iestādi komunikācijā ar sabiedrību, skaidrojot mūsu pieņemtos lēmumus, kā arī iesaistot sabiedrību konsultāciju un tarifu izvērtēšanas procesā, ko apliecina arī pērn SKDS veiktā pētījuma rezultāti, saņemot iedzīvotāju visaugstāko darba novērtējumu.

«Vienlaikus esam īstenojuši virkni OECD sniegto ieteikumu, piemēram, ieviešot dinamisku tirgus regulējumu enerģētikas nozarē, panākot tiesību piešķiršanu SPRK pašam koriģēt tarifus, ja komersants atsakās to veikt. Šīs pilnvaras sniedz iespēju samazināt tarifus un aizsargāt lietotāju intereses. Liels paldies manai komandai, kas iesaistījusies iniciatīvās ar mērķi uzlabot tirgus apstākļus. Esmu pārliecināts par SPRK veiksmīgu tās turpmāko darbību,» pauž Irklis.

SPRK norāda, ka Irkļa vadībā kopumā pieņemti vairāk nekā 1,7 tūkstoši lēmumu.

Būtiskākie jautājumi, pie kuriem strādājis Irklis ir bijuši saistīti ar dabasgāzes tirgus atvēršanu Latvijā un Eiropā pirmo un vienīgo vienotā Baltijas dabasgāzes tirgus izveidi, kā arī kapitāla jeb peļņas normas pieejas maiņu, kas vēsturiski izmainīja līdzšinējo sistēmu, nosakot zemāku atļautās peļņas līmeni monopola uzņēmumiem, skaidro komisijā.

Irklis ieguvis profesionālo maģistra grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā, kā arī ieguvis jurista kvalifikāciju. Irklis vienlaikus profesionāli sevi apliecinājis arī starptautiskās organizācijās, gūstot Eiropas un pasaules valstu regulatoru atzinību. Irklis pildījis viceprezidenta amata pienākumus Eiropas Enerģētikas regulatoru padomē (CEER), bijis Energoregulatoru sadarbības aģentūras (ACER) Regulatoru valdes priekšsēdētāja vietnieks, kā arī Enerģētikas Regulatoru Reģionālās asociācijas (ERRA) prezidija loceklis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas