Īsā laikā «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai saziedoti gandrīz 100 000 eiro

«Īsā laikā Latvijas sabiedrība ir parādījusi skaidru nostāju – agresijai un provokācijām Latvijā nav vietas! «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai saziedoti jau teju 90 000 eiro,» BNN informē Ziedot.lv.

«Pēdējo dienu notikumi Rīgā, Uzvaras laukumā ir skaidri parādījuši, ka Latvijas sabiedrība nepieļauj agresiju, provokācijas un naida kurināšanu. Latvijas tautai rūp brīva un demokrātiska valsts, tādēļ «Okupācijas piemineklim» nav vietas Latvijā. Tas ir simbols okupācijai, pie kura pulcējas kara un vardarbības sludinātāji, un viņu okupāciju slavinošie saukļi un simboli aptraipa mūsu tautas vēsturi, cieņu un vērtības!» norāda labdarības organizācija.

Ziedojot naudu, par «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanu savu vārdu ir izteikuši teju 6 000 Latvijas iedzīvotāju.

««Okupācijas pieminekļa» nojaukšana ir iespēja vienot sabiedrību. Arī krievvalodīgai sabiedrībai tā ir iespēja nostāties plecu pie pleca un atzīt, ka atbalsta neatkarīgu Latviju un izprot, ka «atbrīvotāji» Latviju atbrīvoja no neatkarības un okupēja. Tā ir iespēja visai sabiedrībai nostāties pret Krievijas iebrukumu brīvā un neatkarīgā Ukrainā,» norāda labdarības organizācija.

BNN jau rakstīja, ka portālā Ziedot.lv sākta naudas vākšana Pārdaugavā esošā «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai.

Lasiet arī: Vāc ziedojumus «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai

Piesakot mērķi, kam nepieciešami ziedojumi, portālā norādīts, ka simboliem ir nozīme. Piemineklis Uzvaras laukumā ir simbols, kas pamatnācijai atgādina par represijām, zaudētām dzīvēm un valsts okupāciju, norādīts ziedojumu vākšanas pieteikumā.

Iedzīvotāji ir aicināti ziedot «Okupācijas pieminekļa» nojaukšanai. Tiek solīts, ka saziedotie līdzekļi tiks izlietoti būvgružu izvešanai.

Portālā norādīts, ka iniciatīvas patrons ir 4.maija deklarācijas klubs, kurš iestājas par «okupācijas staba» nojaukšanu.

Pēdējā laikā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā aktualizējies jautājums par Rīgā, Uzvaras parkā, esošo pieminekli un iespējām to demontēt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas