Islamticīgie iesūdz tiesā Facebook, YouTube par Jaunzēlandes slaktiņa video

Vadoša Francijas musulmaņu organizācija ir vērsusies tiesā pret sociālo mediju milžiem Facebook un YouTube, vainojot tos musināšanā uz vardarbību, jo to platformās tika translētas tiešraides no nesenās masu slepkavības Jaunzēlandes mošejās.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, organizācija Francijas Musulmaņu ticības padome ar paziņojumu nākusi klajā pirmdien, 25.martā. Tās vērtējumā abi amerikāņu uzņēmumi ir izplatījuši video materiālus, kas musina uz terorismu un aizskar cilvēka cieņu.

Abi amerikāņu uzņēmumi nav uzreiz pēc paziņojuma komentējuši Francijas organizācijas pārstāvju izteikumus.

15.marta uzbrukumi islamticīgajiem divās mošejās Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, kur tika nošauti kopumā 50 cilvēki, tika 17 minūtes tiešraidē translēti Facebook. Pēcāk video materiāli tikuši nokopēti un izplatīti citās sociālo tīklu vietnēs.

Facebook ir norādījis, ka tā darbinieki pēc uzbrukuma atraduši un izdzēsuši vairākus simtus tūkstošu šo video materiālu kopiju. Neraugoties uz minētiem pūliņiem, vēl vairākas stundas pēc uzbrukumiem video joprojām bijuši pieejami Facebook, Twitter un YouTube, kā arī Facebook piederošos sociālos tīklos Instagram un Whatsapp, raksta ziņu aģentūra.

Attiecībā uz Kraistčērčas slaktiņa vaininieku sodīšanu Jaunzēlandes varasiestādes ir aizturējušas kādu vīrieti, kuram izvirzīta apsūdzība slepkavībā. Viņš tiesas priekšā stāsies 5.aprīlī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas