Islande izziņo pirmo sieviešu vairākumu parlamentā, tad atzīst šī Eiropas rekorda nesasniegšanu

Nevienas Eiropas valsts parlamentā līdz šim nav bijis ievēlēts vairākums ar sieviešu dzimuma likumdevējām. Islande pēc Altinga nedēļas nogales vēlēšanu sākotnējiem rezultātiem bija pārliecināta, ka tā būs pirmā valsts Eiropā, kura lauzīs vīriešu vairākuma tradīciju, tomēr pēc rezultātu pārskaitīšanas konstatēts vīriešu deputātu vairākums, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Sestdien, 25.septembrī, notikušajās vēlēšanās, kā liecina pārskaitītie, galīgie rezultāti, vēlētāji 30 no 63 deputātu vietām piešķīruši sievietēm. Salīdzinājumam – iepriekšējā Altinga sasaukumā tautas pārstāvju vidū bija 24 sievietes. Sākotnējie rezultāti liecināja, ka parlamentā ievēlētas 33 sievietes. Kā atzinis Pasaules Ekonomikas forums, Islandes parlaments jau 12 gadus pēc kārtas ir valsts parlaments ar vislielāko dzimumvienlīdzību pasaulē.

Lasiet arī: Vācijas Bundestāga vēlēšanās uzvar sociāldemokrāti, rāda provizoriskie rezultāti

Politiskā rakursā vēlēšanās uzvarējusi labējā Neatkarības partija, iegūstot 16 mandātus. Esošās premjerministres Katrinas Jakobsdotiras (Katrín Jakobsdóttir) Kreiso-zaļo kustība ieguvusi astoņas deputātu vietas, tomēr ir gaidāma Jakobsdotiras palikšana amatā, jo pirms vēlēšanām partijas vienojušās par kopīgas koalīcijas turpināšanu, sadarbojoties ar trešo – Progresīvo partiju, ja visām kopā izdosies saglabāt vairākumu parlamentā.

Līdz šim sieviešu vairākums parlamentā bijis tikai trijās pasaules valstīs: Ruandā, Kubā un Nikaragvā, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas