Itālijā amerikāņu studentus soda ar mūža ieslodzījumu par policista noduršanu

Tiesa Romā piespriedusi mūža ieslodzījumu diviem amerikāņu studentiem par itāliešu policista slepkavību. Notiesātie skaidrojuši, ka rīkojušies pašaizsardzības vadīti, jo civilā apģērbā tērpto policistu uztvēruši kā noziedznieku, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Noziegums noticis 2019.gada vasarā Itālijas galvaspilsētā Romā. Amerikāņu jauniešus Finegenu Lī Vecāko (Finnegan Lee Elder) un Gabrielu Natali-Hjortu (Gabriel Natale-Hjorth), kuriem šobrīd ir attiecīgi 21 un 20 gadi, apturējuši divi vietējie policisti civilā apģērbā bez dienesta šaujamieročiem. Policisti tobrīd izmeklējuši kādu somas zādzību. Lī Vecākais un Natali-Hjorts saskaņā ar viņu liecībām uztvēruši kārtībsargus par noziedzniekiem, kuri, viņuprāt, bijuši jauniešiem uz pēdām par to, ka jaunieši nozaguši narkotiku dīlera somu pēc neveiksmīga mēģinājuma iegādāties kokaīnu.

Lasiet arī: Spānijā likvidē 3D printeru šaujamieroču darbnīcu

Incidentā starp policistiem un jauniešiem policists Sersielo Rega (Cerciello Rega) ticis sadurts 11 reizes un no gūtajiem ievainojumiem miris. Sadurts ticis arī otrs policists, kurš tomēr izdzīvojis.

Kā vēsta The Guardian, trešdien, 5.maijā, komentējot tiesas spriedumu sodīt jaunos vīriešus ar mūža ieslodzījumu, Regas atraitnes advokāts Franko Kopi (Franco Coppi) ziņu aģentūrai Rai sacījis: «Līdztekus faktam, ka ir miris cilvēks, kuram jāvelta visa līdzjūtība, fakts, ka divi cilvēki dodas cietumā, nedod nevienam pamatu priecāties. Arī viņi ir cilvēki, kuri, kaut gan ir pelnījuši sodu, arī cieš.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas