Itālijā apcietināts katalāņu separātistu līderis Pudždemons

Itālijā ticis apcietināts bijušais Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karless Pudždemons (Carles Puigdemont), kurš dzīvo trimdā ES, jo viņu par līdzdalību Katalonijas neatkarības referenduma sarīkošanā meklē Spānijas varasiestādes, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Pudždemons šobrīd ir Eiropas Parlamenta deputāts un pēdējos gadus līdz arestēšanai dzīvoja Beļģijā. Septembrī uz Itāliju viņš devies ar lidmašīnu, lai Sardīnijas salā apmeklētu katalāņu kultūras svētkus, tomēr lidostā viņu sagaidījusi policija, pavēstījis politiķa advokāts.

Lasiet arī: Notiesā Katalonijas neatkarības cīnītājus; vairumam piespriests cietumsods

Arests noticis, pamatojoties uz Spānijas izdotu aresta orderi. Nu tiesai Sardīnijā būs jālemj vai Pudždemons būtu atbrīvojams, vai arī izdodams Spānijai. Katalonijas reģionālā valdība paudusi nožēlu, ka bijušais līderis ticis aizturēts. Spānijas valdība savukārt paziņojusi: «Pudždemona kunga apcietināšana atbilst esošam tiesiskam procesam, kas attiecas uz katru ES pilsoni, kuram ir jāatbild tiesas priekšā.»

Spānija savulaik izsludināja Pudždemonu meklēšanā uz apsūdzību pamata par musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, tomēr viņš pameta Spāniju un tika ievēlēts Eiropas Parlamentā kā Spānijas pārstāvis, Beļģijā iegūstot deputāta imunitāti. Apsūdzības ir saistītas ar 2017.gadā notikušo Katalonijas reģiona mēģinājumu iegūt neatkarību no Spānijas, rīkojot referendumu, ko Madride atzina par konstitūcijas pārkāpumu un par ko cietumsodu Spānijā jau izcieš virkne katalāņu politiķu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas