Itālijā atkāpjas premjerministrs, lai atgūtu amatu jaunā valdībā

Itālijā par premjerministra Džuzepes Kontes (Giuseppe Conte) atkāpšanos no amata paziņojis viņa birojs. Atkāpšanās iecerēta kā taktisks gājiens, lai pēc koalīcijas vājināšanās, politiķis saglabātu iespējas tikt nominētam uz atkārtotu valdības vadīšanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Premjerministra birojs paziņojis, ka otrdien, 26.janvārī, Konte iesniegs atlūguma rakstu Itālijas prezidentam Serdžio Matarelam (Sergio Mattarella).

Lasiet arī: Itālija: Vakcīnu ražotāju ES doto solījumu neizpilde ir nepieņemama

Pie politiskajām partijām nepiederošais Konte Itālijas premjerministra amatu ieņēmis kopš 2018.gada. Pagājušajā nedēļās politisku krīzi izraisīja liberālās politiskās partijas Italia Viva izstāšanās no valdošās koalīcijas.

Valdība izturēja divus neuzticības balsojumus, tomēr koalīcijā atlikušās partijas Pieczvaigžņu kustība un Demokrātiskā partija izdarīja spiedienu uz Konti, lai viņš atkāpjas no amata saistībā ar vāja vairākuma valdības paredzami īso mūžu.

Abu partiju aprēķins ir, ka, Kontem atkāpjoties, ir lielāka iespēja, ka Itālijas prezidents varētu viņu kā kompromisa figūru nominēt nākamās valdības izveidei, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas