Itālijā atļaus nevalkāt maskas ārpus telpām

Itālija no jūnija beigām atļaus iedzīvotājiem, atrodoties ārpus telpām, nenēsāt elpceļu maskas. Tā lēmusi valdība Romā saistībā ar inficēšanās gadījumu samazinājumu un Covid-19 pacientu skaita kritumu Itālijas slimnīcās, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un ziņu aģentūra Reuters.

Dienvideiropas valstī obligāta elpceļu masku nēsāšana tika ieviesta 2020.gada oktobrī, kad Itālijā sākās otrais Covid-19 epidēmijas vilnis un bija nepieciešams rīkoties, lai ierobežotu strauji augošo inficēto skaitu.

Lasiet arī: Filipīnu prezidents nevakcinētajiem sola cietumu

Valdība, ko vada bijušais Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi (Mario Dragi) jau kopš aprīļa pamazām atceļ epidemioloģiskos ierobežojumus. Līdz Jūnija otrai puse ir atļauts atsākt darbību restorāniem, bāriem, kinoteātriem un sporta zālēm. Pēc pārvietošanās ierobežojumu perioda arī atļauts brīvi pārvietoties brīvi pa visu valsti.

Elpceļu masku nēsāšana bija viens no pēdējiem noteikumiem, kas palika spēkā, un tas joprojām būs spēkā iekštelpu sabiedriskajās telpās. Lēmums par masku prasības atcelšanu ārtelpās stāsies spēkā no nākamās pirmdienas. Gaidāms, ka no nākamās nedēļas visa Itālija būs «Covid baltā zona», kas Itālijas četrpakāpju krāsu sistēmā ir viszemākais saslimstības riska līmenis.

19 no 20 valsts reģioniem jau iekļauti šajā kategorijā.

«No 28. jūnija atstāsim aiz muguras vajadzību nēsāt mutes un deguna aizsegus ārpus baltās zonas,» tā pirmdien, 21.jūnijā, pēc valdības konsultatīvās padomes sēdes paziņojis Itālijas veselības ministrs Roberto Speranza (Roberto Speranza). Maskas gan būs jāuzvelk situācijās, kad cilvēks ārtelpās nonāks cilvēku drūzmā, ziņo Reuters un The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas