Itālijā, augot saslimstībai, gaidāmi jauni ierobežojumi tikai nevakcinētajiem

Itālijā, šovasar atkārtoti pieaugot saslimstībai ar Covid-19, valdība gatavo jaunus ierobežojumus sabiedrisku iekštelpu izmantošanai, ko šoreiz plānots attiecināt uz iedzīvotājiem, kuri nav vakcinēti pret bīstamo slimību, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Līdzīgi kā tas nolemts Francijā – kur īpaša Covid-19 atļauja būs valdības ieviests priekšnoteikums, lai ienāktu slimnīcā, iepirkšanās centrā un tālsatiksmes vilcienā – arī Itālijā gaidāmi līdzīgi piesardzības pasākumi, lai vērstos pret inficēšanās gadījumu skaita kāpumu.

Lasiet arī: Lietuvas premjerministre: Jāatsakās no bezmaksas testiem

Dienvideiropas valstī, kur no Covid-19 izraisītām veselības problēmām kopš pandēmijas sākuma miruši 127,8 tūkstoši cilvēku, līdz ar vakcinācijas programmas pastiprināšanu ir būtiski sarucis jauno nāves gadījumu un slimnīcās uzņemto Covid-19 pacientu skaits. Inficēšanās gadījumu skaits, kura kāpumu, lielākoties, veicinājis koronavīrusa Delta variants, iepriekšējās nedēļas laikā ir strauji audzis. Piemēram, svētdien, Itālijā reģistrēti 3 127 jauni inficēšanās gadījumi, kamēr pilnībā vakcinēti līdz pirmdienai, 19.jūlijam, bijuši 50% no itāliešiem, kuri ir vecāki par 11 gadiem.

The Guardian vēsta, ka šonedēļ gaidāma Itālijas valdības rīkojuma par jaunu ierobežojumu ieviešanu apstiprināšana ar ierobežojumu spēkā stāšanās laiku – 26.jūliju. Gaidāms, ka personām, kuras nebūs pilnībā vakcinējušās pret Covid-19 un attiecīgi nevarēs uzrādīt vakcinācijas sertifikātu, tiks liegts saņemt ēdienus un dzērienus iekštelpu ēdināšanas iestādēs un bāros. Šai sabiedrības daļai arī iecerēts liegt ieiet stadionos, muzejos, teātros, kinoteātros, peldbaseinos un sporta zālēs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas