Itālijā bažas par nestabilitāti, Dragi raugoties uz pāreju no premjerministra uz prezidentu

Itālijā tuvojas prezidenta vēlēšanas. Novērtējot stabilitāti, ko valstī nesusi premjerministra Mario Dragi (Mario Draghi) vadītā valdība, Dienvideiorpas valstī pastāv bažas par iespējamiem jauniem satricinājumiem, ja bijušais Eiropas Centrālās bankas prezidents tiktu ievēlēts par Itālijas prezidentu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Prezidentu, kuram Itālijas valsts pārvaldē ir, lielākoties, reprezentatīva funkcija, valstī uz septiņu gadu termiņu ievēlē parlaments. Vēlēšanas ir gaidāmas 2022.gada janvārī. Interesanti, ka augstajā amatā var ievēlēt jebkuru, kurš ir Itālijas pilsonis un sasniedzis vismaz 50 gadu vecumu.

Lasiet arī: Itālija ievieš ierobežojumus nevakcinētajiem

Kopš Dragi stājies Itālijas premjerministra amatā 2021.gada februārī, 60 miljonu iedzīvotāju lielā Itālijas nācija piedzīvojusi stabilitātes periodu. Ar kompetentu un izlēmīgu rīcību panākta liela kovida vakcinācijas aptvere, bet ekonomika sākusi atgūties no kovida pandēmijas krīzes, uzrādot ar augšupeju.

Pie politiskajām partijām nepiederošā Dragi vārds daudz izskanējis kuluāru sarunās par kandidātiem uz nākamā Itālijas prezidenta amatu, un arī viņš pats pagājušajā nedēļā netieši norādījis, ka, iespējams, gatavojas valsts augstākā amata ieņemšanai. Vienīgais itāliešu politiķis, kurš līdz šim ir paziņojis, ka pretendē uz prezidenta amatu gaidāmajās vēlēšanās ir odiozais ekspremjers Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi).

Londonā strādājošā sabiedrisko attiecību un konsultāciju centra Teneo līdzpriekšsēdētājs Volfango Pičoli (Wolfango Piccoli) vērtējis: «Šī ir pirmā reize, kad šīm vēlēšanām ir ekonomiska nozīmība. Pandēmijas dēļ valsts ekonomika zaudēja desmit procentus no iekšzemes kopprodukta, un pašlaik ar Dragi ir jauna pārliecība. (..) Jautājums ir, vai tā var saglabāties pēc prezidenta vēlēšanām.»

Ja, atkāpjoties Dragi, izjuktu viņa vadītā vienotības valdība, tad nesaskaņas politiski sadrumstalotajā Itālijas parlamentā var novest pie ārkārtas vēlēšanām, kuras pēc pašreizējiem reitingiem uzvarētu ar Berluskoni saistītā labējo partiju koalīcija, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas