Itālijā Berluskoni sola gāzt valdību, ja par prezidentu ievēlēs premjeru Dragi

Itālijas likumdevējiem gatavojoties ievēlēt nākamo prezidentu, odiozais ekspremjers Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi), kurš pretendē uz amatu, solījis, ka viņa partija Uz priekšu, Itālija atstās valdošo koalīciju, ja par prezidentu kļūs pašreizējais premjerministrs Mario Dragi (Mario Draghi), vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Aizklātais balsojums ar vairāk nekā 1 000 parlamentāriešu un reģionu pārstāvju līdzdalību sāksies 24.janvārī. Lai arī uz prezidenta amatu nav oficiālu kandidatūru, politiskās partijas parasti cenšas vienoties par vienu pretendentu, kuru atbalstīt. 85 gadus vecā Berluskoni kandidatūru atbalsta labējās partijas, tomēr netieši gatavību kļūt par prezidentu paudis arī premjerministrs, bijušais Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi. Kopš stāšanās amatā 2021.gada februārī 74 gadus vecais līderis spējis Itālijas centrālajā izpildvarā atjaunot stabilitāti kovida un ekonomiskās krīzes apstākļos.

Uz priekšu, Itālija priekšsēdētāja vietnieks Antonio Tajāni (Antonio Tajani) sacījis laikrakstam La Stampa: «Tikai Dragi var darīt šo [premjerministra] darbu. (..) Bez Dragi ir neiespējami noturēt vienotības valdību. (..) Mēs piedalāmies šajā valdībā Dragi dēļ.»

Lasiet arī: Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli miris 65 gadu vecumā

Prezidentu, kuram Itālijas valsts pārvaldē ir, lielākoties, reprezentatīva funkcija, uz septiņu gadu termiņu ievēlē parlaments un reģionu pārstāvji. Interesanti, ka augstajā amatā var ievēlēt jebkuru, kurš ir Itālijas pilsonis un sasniedzis vismaz 50 gadu vecumu. Šobrīd Itālijas prezidents ir Serdžo Matarela (Sergio Mattarella).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas