Itālija ievieš ierobežojumus nevakcinētajiem

Itālijā no pirmdienas, 6.decembra, ieviesti ierobežojumi cilvēkiem bez kovida imunitātes, cenšoties panākt nevakcinētu iedzīvotāju vakcinēšanos un mazināt slimības izplatīšanās iespējas Dienvideiropas valstī, kur kovids prasījis jau 134 000 dzīvību, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Uz jauno ierobežojumu laiku Itālijā iedzīvotājus, kuri nevarēs apliecināt vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, nedrīkstēs ielaist iekštelpu ēdināšanas iestādēs, teātros un muzejos.

Itālijas policija ir pilnvarota pārbaudīt, vai pusdienotājiem kafejnīcās vai cilvēkiem bāros ir Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka viņi ir vakcinēti vai nesen atveseļojušies no koronavīrusa.

Lasiet arī: Igaunijā uz omikrona pārbaudi nosūta divus koronavīrusa paraugus

Valstī tiks mainītas viedtālruņu lietojumprogrammas, ar kurām pārbauda sertifikātus. Tie, kuri pēdējo dienu laikā ir saņēmuši negatīvus Covid-19 analīžu rezultātus, vairs netiks ielaisti koncertos, kinoteātros, teātra izrādēs un sporta sacensībās. Jaunie ierobežojumi Itālijā būs spēkā līdz 15.janvārim.

Vienlaikus valstī darbosies arī Covid-19 negatīvo analīžu rezultātu sertifikāts. Uzrādot to, varēs izmantot sabiedrisko transportu un nakšņot viesnīcās. Galvaspilsētā Romā kāds 50 gadus vecs vīrietis kļuvis par pirmo, kurš saņēmis 400 eiro sodu jauno ierobežojumu kontekstā. Viņa pārkāpums bijis braukšana autobusā bez pamata sertifikāta, ar ko apliecina nesenus negatīvus analīžu rezultātus, sacījis Romas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Stefano Napoli (Stefano Napoli).

Kā liecina Itālijas Veselības ministrijas dati, Itālijā kopš pandēmijas sākuma līdz svētdienai 5.decembrim, kovids prasījis 134 195 cilvēku dzīvības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas