Itālija ievieš pārvietošanās ierobežojumus visā valstī

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte

Valdība Itālijā, kur saslimšana ar koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 ir apstiprināta vairāk nekā 9 000 cilvēkiem, sākot no otrdienas, 10.marta, ieviesusi pārvietošanās ierobežojumus visā valstī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Sperot bezprecedenta soli, kas liecina par Itālijas valdības izmisīgiem centieniem apturēt vīrusa izplatību 60 miljonu cilvēku lielajā nācijā, Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte (Giuseppe Conte) paziņojis: «Es parakstīšu rīkojumu, kura kopsavilkumu var izteikt šādi: «Es palieku mājās.» (..) Visā pussalā ir jāizvairās no ceļošanas, ja vien to neattaisno darba vajadzības, gadījumi, kad tas ir nepieciešams vai veselības iemeslu dēļ.»

Nāves gadījumu skaits no COVID-19 Itālijā sasniedzis 463. Valsts mēroga ceļošanas ierobežojumi būs spēkā līdz 3.aprīlim, raksta AFP.

Ķīna atlabst, Kanāriju salās atceļ karantīnu viesnīcā

Ķīnā, kur janvārī aizsākās vīrusa uzliesmojums, samazinās tā izplatība. Veselības aizsardzības iestādes otrdien paziņojušas par 17 jauniem nāves gadījumiem un zemāko jauno inficēšanās gadījumu skaitu kopš janvāra beigām, kad Ķīnā tika sākti paziņojumi par vīrusa izplatību.

Tikmēr Kanāriju salās par prieku atpūtniekiem un vietējai tūrisma nozarei noslēdzies karantīnas periods kādai viesnīcai Tenerifes salā. Otrdienas rītā ir atcelta karantīna viesnīcā H10 Costa Adeje Palace Hotel, kuru atpūtniekiem bija liegts pamest pedējās divas nedēļas, ziņo BBC.

Lasiet arī: Koronavīrusa dēļ Kanāriju salās vairākiem simtiem atpūtnieku liedz atstāt viesnīcu

Latvijā ar jaunāko informāciju par vīrusa izplatību un ieteikumiem ceļotājiem, darbadevējiem un iedzīvotājiem var iepazīties dienesta tīmekļa vietnē šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas