Itālija ievieš sertifikāta prasību visiem strādājošiem

Ieviešot vienus no ES stingrākajiem Covid-19 regulējumiem, Itālijā no piektdienas, 15.oktobra, visiem strādājošajiem ir obligāti jāuzrāda Covid-19 sertifikāts. Valdība šādi cer motivēt iedzīvotājus vakcinēties, bet arodbiedrības un uzņēmumi paredz saspringtas darba attiecības, streikus un saimnieciskās darbības traucējumus, vēsta britu raidorganizācija SkyNews.

Premjerministra Mario Dragi (Mario Draghi) vadītā valdība jauno kārtību apstiprināja septembra vidū. Valstī, kur līdz piektdienai pret Covid-19 pilnībā bija vakcinējušies 78% pieaugušo iedzīvotāju, pēc valdības aplēsēm, sertifikāta nav 15% privātā sektorā un astoņiem procentiem publiskajā sektorā nodarbinātajiem.

Jaunieviestā kārtība paredz, ka visiem strādājošiem būs jāuzrāda kāds no trim Covid-19 sertifikātiem, un par noteikuma nepildīšanu paredzēti naudassodi kā darbiniekiem, tā arī darba devējiem. Covid-19 analīžu veikšana Dienvideiropas valstī maksā 15 eiro. Itālijā sertifikāti jau ir jāuzrāda, lai iekļūtu iekštelpu ēdināšanas iestādēs, muzejos, teātros, sporta zālēs, kā arī tālsatiksmes autobusos un vilcienos un iekšzemes avioreisos.

Lasiet arī: Igaunija apsver motivējošus pasākumus senioru vakcinācijai

Lai arī vairākas darbadevēju asociācijas atbalsta jauno prasību kā iespēju izvairīties no kārtējās valsts mēroga karantīnas, Itālijas Strādājošo arodbiedrība, kas pārstāv 2,1 miljonu nodarbināto to vērtējusi ļoti kritiski: «Tā ir ļoti ierobežojoša norma, kas var negatīvi ietekmēt sociālo stabilitāti un saasināt jau pašlaik sarežģīto situāciju». Prasība Itālijā ir izraisījusi arī apjomīgas protesta akcijas. Romā pagājušajā nedēļas nogalē daļa protestētāju kļuvuši vardarbīgi un iesaistījušies sadursmēs ar policiju. SkyNews vēsta, ka ir paredzamas jaunas protesta akcijas, bet kādā lielā Itālijas ostā strādnieki ir brīdinājuši, ka varētu rīkot streiku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas