Itālijā izmeklēs žurnālistu sarunu noklausīšanās skandālu

Itālijas tieslietu ministre Sicīlijā norīkojusi prokuroru darba pārbaudi pēc tam, kad izskanējis, ka tikušas noklausītas vairāki simti tālruņa sarunu starp žurnālistiem, kuri vēstījuši par migrāciju pāri Vidusjūrai, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

2.aprīlī itāliešu laikraksts Domani ziņoja, ka izmeklēšanas tiesneši Trapani, Sicīlijā, kuri veica izmeklēšanu par iespējamu cilvēkkontrabandu pret nevalstiskajām un labdarības organizācijām, kas Vidusjūrā uzņēmušas uz kuģiem migrantus, ir slepeni noklausījušies žurnālistu tālruņa sarunas ar šajās migrantu glābšanas operācijās iesaistītajiem. Bez tam izmeklēšanas amatpersonas, iespējams, nodevušas atklātībai žurnālistu informācijas avotus.

Advokāti un preses brīvības organizācijas raksturojušas notikušo kā vienu no visnopietnākajiem uzbrukumiem presei Itālijas vēsturē.

«Ir skaidrs, ka profesionālā konfidencialitāte ir mīdīta kājām,» sarunā ar The Guardian vērtējis itāliešu žurnālists un Itālijas Žurnālistu apvienības priekšsēdētājs Karlo Verna (Carlo Verna). «Kas šajā valstī būs nākamais – noklausīšanās ierīces biktskrēslos? Tas ir jautājums par demokrātijas ticamību.»

Lasiet arī: Ungārija mīkstinās ierobežojumus, šonedēļ sasniedzot 25% vakcinācijas mērķi

Skandāls samilzis aizvadītajā nedēļas nogalē. Vairāki desmiti parlamenta deputātu aicinājuši valdību iejaukties notikušajā. Otrdien, 6.aprīlī, Itālijas Tieslietu ministrija apstiprinājusi, ka ir uzsākusi izmeklēšanu pret Trapani pilsētas prokuratūru, vēsta ziņu portāls The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas