Itālijā nevakcinētajiem liegs iekļūt muzejos, kino un sporta zālēs

Itālijā no augusta tiks ieviesta kārtība, ka personām, kuras nevarēs uzrādīt Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, būs liegts iekļūt dažādās sabiedriskās vietās, jo valsti skāris koronavīrusa ceturtais izplatības vilnis un nav sasniegta pietiekama vakcinācijas aptvere, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdien, 22.jūlijā, Itālijas premjerministrs Mario Dragi (Mario Draghi) pavēstījis, ka valstij ir jārīkojas ātri, lai izvairītos no tik liela inficēto skaita, kāds šobrīd redzams Lielbritānijā un citviet Eiropā, un pasargātu tautsaimniecību. «[Koronavīrusa] Delta variants ir draudīgs. Tas izplatās ātrāk nekā citi varianti,» norādījis Dragii.

Lasiet arī: Igaunijā augot inficēto skaitam, valdība koncentrējas uz ierobežojumu ieviešanu nevakcinētajiem

Dienvideiropas valstī ceturtdien reģistrēti 5 057 jauni inficēšanās gadījumi, no kuriem vairums bijuši ar vīrusa SARS-CoV-2 Delta variantu. Valstī, kur no Covid-19 izraisītām veselības problēmām kopš pandēmijas sākuma miruši 127,8 tūkstoši cilvēku, līdz ar vakcinācijas programmas pastiprināšanu ir būtiski sarucis jauno nāves gadījumu un slimnīcās uzņemto Covid-19 pacientu skaits. Pilnībā vakcinēti līdz pirmdienai, 19.jūlijam, bija 50% no itāliešiem vecumā no 12 gadiem.

No 5.augusta Itālijā paredzēts ieviest kārtību, ka, lai iekļūtu stadionos, muzejos, teātros, kinoteātros, izstāžu zāles, peldbaseinos un sporta zālēs, būs jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts. To uzrādīt būs nepieciešams arī, lai ieturētu maltīti iekštelpu ēdināšanas iestādēs, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas