Itālija: Vakcīnu ražotāju ES doto solījumu neizpilde ir nepieņemama

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte (Guiseppe Conte) norādījis, ka kavēšanās ar BioNTech-Pfizer un AstraZeneca ražoto Covid-19 vakcīnu piegādēm ir nepieņemama un ka jāizmanto juridiskas iespējas sodīt uzņēmums par uzņemto līgumsaistību neizpildi, vēsta britu raidorganizācija BBC.

BioNTech-Pfizer vakcīna ir apstiprināta un ES dalībvalstīs tiek injicēta iedzīvotājiem jau aptuveni mēnesi. Britu-zviedru uzņēmuma AstraZeneca vakcīnas kandidāte ir izstrādāta, taču tā pagaidām nav guvusi ES Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu.

Abu minēto medikamentu izstrādātāji paziņojuši, ka 2021.gada pirmajā ceturksnī spēs piegādāt mazāk vakcīnu devu nekā apsolījuši pērn noslēgtos līgumos ar Eiropas Komisiju.

No Eiropas Komisijas amatpersonām nav bijis oficiāla apstiprinājuma, cik liels būs kravu samazinājums. Ziņu aģentūra Reuters savukārt citējusi vārdā nenosauktu ES amatpersonu, kura norādījusi, ka no AstraZeneca, ja tās medikaments saņems apstiprinājumu, tiks piegādātas 31 miljons vakcīnu devu, kas ir par 60% mazāk nekā solīts.

«Mūsu vakcinācijas plāns (..) ir izveidots, pamatojoties uz līgumiskiem solījumiem, ko zāļu ražotāji brīvi deva Eiropas Komisijai,» sestdien, 23.janvārī, sociālajā medijā Facebook rakstījis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte (Guiseppe Conte). Konte solījis izmantot «visus pieejamos juridiskos rīkus», lai vērstos pret Itālijai un citām valstīm šādi nodarīto kaitējumu. Līdzīgu nostāju paudusi arī Polija, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas