Itālijā veidos banku glābšanas fondu

Itālijas finanšu uzņēmumi vienojušies par valdības atbalstītu ieceri izveidot finanšu fondu, lai palīdzētu grūtību māktām bankām. Itālijas banku sektorā ir kopumā ap 360 miljardu «slikto» parādu, kas ir trešdaļa šādiem parādiem visā eirozonā.

Par Atlante nosauktais fonds, izmantojot privātā sektora līdzekļus ap piecu miljardu eiro apmērā, iepirks grūtībā nonākušo banku «sliktos» parādus un akcijas.

11.aprīlī saistībā ar paziņojumu par fonda vienošanos divu problemātiskāko Itālijas banku – Monte dei Paschi di Siene un Banca Popolare – akciju vērtība pieaugusi par vairāk nekā 10%.

BBC vēsta, ka vienošanos atzinīgi vērtējis arī Itālijas premjerministrs Mateo Renci (Matteo Renzi) un pavēstījis, ka valdība apstiprinās normatīvus, kas vienkāršos aizdevumu atgūšanu un paātrinās bankrota procedūras.

Ref: 111.111.103.3405

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Bet kas glābs mūs Latvijā?! Es esmu to skaitā,kas cerejam,ka mūsu bērniem būs iespēja dzīvot labakos mājokļos , taču ,noslēdzot līgumu ar banku Nordea uz 20 gadiem, – divu gadu laikā pazaudējām visu, ko bijām sakrājuši savā mūžā , noprivatizējuši un nonācām uz ielas, jo mūs izdeklarēja no vienīgā mājokļa un nebija kur deklarēties…Neviens likums mūs neaizstāv, esam upuri savā Tēvzemē! Varbūt ir kāda iestāde, kas risina vispasaules ekonomiskās un finansu krīzes upuru jautājumus ,ja ir lūdzu paziņot uz e-pastu: [email protected]

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas