Itālijā vienojas par koalīcijas valdību pēc mēnešiem ilgas stīvēšanās

Itālijas jaunieceltais premjerministrs Džuzepe Konte (pa kreisi) un Itālijas prezidents Serdžio Matarela (pa labi)

Itālijas parlamenta lielākās partijas ir veiksmīgi piedāvājušas Itālijas prezidentam Serdžio Matarelam (Sergio Mattarella) valdības sastāvu ar proeiropeisku ekonomikas ministru un saņēmušas prezidenta piekrišanu šāda kabineta nākšanai pie varas.

Kā ziņo britu sabiedriskais medijs BBC, ceturtdien, 31.maijā, Matarelam otro reizi nedēļas laikā savu valdības sastāvu stādīja priekšā jurisprudences profesors Džuzepe Konte (Giuseppe Conte).

Viņa vadītajā ministru kabinetā uz parlamenta koalīcijas pamatiem darbosies partija Pieczvaigžņu kustība, kas ir noskaņota pret Itālijas politisko eliti, un pret imigrāciju noskaņotā partija Līga. Jaunās Itālijas valdības ministri amata zvērestus dos piektdien, 1.jūnijā.

Atslēgas cilvēks, lai prezidents Matarela piekristu Pieczvaigžņu kustības un Līgas kopīgi veidotajai valdībai, izrādījies ekonomikas ministra amata kandidāts Džovanni Tria (Giovanni Tria), kurš atbalsta Itālijas palikšanu eiro zonā.

BNN jau vēstīja, ka Eiropas Savienībā zināmu satraukumu radījusi Līgas un Pieczvaigžņu kustības koalīcijas vienošanās, kas paredz valstij atteikties no taupības politikas, veikt sarunas par Itālijas ārējā parāda pārskatīšanu, vienlaikus paužot apņēmību samazināt nodokļus, ieviest iztikas minimuma pabalstu maznodrošinātajiem, kā arī no valsts deportēt ap 500 000 migrantu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas