Aizsardzības ministrija: Itāļu žurnālists nomelno jaunsargus un Baltijas valstis

Jaunsargi piedalās Otrā pasaules karā kritušo karavīru piemiņas pasākumā Brāļu kapos.

Nīderlandes ziņu portālā The Correspondent, atsaucoties uz Itālijas žurnālista Tomaso Klaverino (Tomaso Clavarino) interneta vietni, publicēta nepatiesa, Baltijas valstu jaunsargus tendenciozi nomelnojoša informācija, mēģinot graut Jaunsardzes prestižu un caur bērniem īstenot informācijas operācijas, starptautiski diskreditējot Baltijas valstu tēlu, informē Aizsardzības ministrija.

Itāļu žurnālists savā rakstā norāda, ka bērni Baltijas valstīs smagās mugursomās, formastērpos ar ieročiem rokās tiek apzināti un intensīvi gatavoti karadarbībai ar Krieviju, salīdzinot Jaunsardzi ar nacionālistiski noskaņotu paramilitāru grupējumu, kura aktivitātes strauji pieaugušas pēc Kanādas vadītās NATO kaujas grupas izvietošanas Latvijā.

«Ir ciniski un nepieņemami izmantot bērnus informācijas operācijām. Tāpēc aicinu sabiedrību kritiski izvērtēt šāda rakstura informāciju un nekļūt par nomelnošanas kampaņas atbalstītājiem, izplatot nepārbaudītu un nepatiesu informāciju no apšaubāmiem avotiem,» uzsver Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Aizsardzības ministrija apstiprina, ka izvērtējot itāļu žurnālista pieteikumu un interesi par Jaunsardzi, kā arī sagaidot korektu un objektīvu informācijas sniegšanu sabiedrībai, starptautiski veicinot Latvijas un Jaunsardzes atpazīstamību, žurnālists tika uzņemts Jaunsardzes un informācijas centra organizētajā nometnē Kurzemē.

Latvijas Aizsardzības ministrijas rīcībā ir informācija, ka Klaverino Lietuvā un Igaunijā ir aicinājis bērnus speciāli viņam pozēt ar ieročiem rokās un Igaunijā paudis neapmierinātību, jo konkrētajā nodarbībā, kas saistīta ar pirmās palīdzības sniegšanu, bērniem ieroču nav bijis.

Vienlaikus ministrija atgādina, ka Jaunsardze izveidota pirms 25 gadiem – vēl labu laiku pirms Latvijas iestāšanās NATO un Eiropas Savienībā. Līdz ar Latvijas neatkarības atjaunošanu 1991. gada 23.augustā tika pieņemts likums Par Latvijas Republikas Zemessardzi.

Zemessardzes paspārnē 1992.gadā tika izveidota Zemessardzes jaunatnes organizācija – Jaunsardze. Gadu gaitā tā izveidojusies par lielāko jaunatnes kustību Latvijā, apvienojot vairāk nekā 8 000 zēnu un meiteņu vecumā no 10 līdz 21 gadam. Turklāt ieroču pielietošana Jaunsardzes organizētajās nometnēs notiek atbilstoši Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumam, ar kuru noteikts treniņšaušanas, mācību šaušanas vai šaušanas sporta sacensību dalībnieku minimālais vecums.

Žurnālists rakstā maldinoši vēsta, ka Jaunsardzei līdzīgas kustības ir tikai Baltijas valstīs. Tāpēc Aizsardzības ministrija informē, ka Jaunsardzei līdzīgas jaunatnes kustības ir ne tikai Baltijas valstīs, bet arī citās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, Kanādā, Austrālijā. Baltijas valstu jaunsardzes sadarbības projektos aktīvi iesaistās arī Polijas Aizsardzības ministrija.

Latvijas jaunsargi regulāri pārstāv Latvijas tēlu starptautiskos pasākumos, piemēram, jau vairāk nekā desmit gadus labākie jaunsargi piedalās starptautiskajās jauniešu sacensībās Zviedrijas Zemessardzes Hemvarnet mācību centrā Vellingē. Ņemot vērā ilggadēju pieredzi, Jaunsardzes un informācijas centru regulāri pieredzes apmaiņā apmeklē kolēģi no citām valstīm, piemēram, 2013. un 2014.gadā Latvijā regulāri viesojās Kosovas Aizsardzības ministrijas pārstāvji, lai gūtu pieredzi kā izveidot līdzīgu jauniešu kustību Kosovā, BNN informē ministrijā.

Aizsardzības ministrija norāda, ka šī ir klasiska provokācija un informācijas operācija, kurā žurnālists, manipulējot ar daļēji reāliem faktiem, turklāt izmantojot bērna tēlu, mēģina ietekmēt cilvēku prātus un sirdis.

Tāpēc ministrija aicina Latvijas sabiedrību kritiski attiekties pret populistiskiem centieniem īstenot Latvijas un Baltijas valstu informatīvajā telpā informācijas operācijas.

Ref: 225.000.103.1301

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas