IUB aizliedz Pasažieru vilcienam slēgt līgumu ar Škoda Vagonka par elektrovilcienu piegādi

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedzis AS Pasažieru vilciens slēgt līgumu ar Čehijas uzņēmumu Škoda Vagonka par elektrovilcienu piegādi, liecina IUB publicētā informācija.

IUB izskatījis Spānijas uzņēmuma Patentes Talgo S.L. (Talgo) iesniegumu par Pasažieru vilciena rīkoto sarunu procedūru Piepilsētas pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegāde un personāla apmācība.

IUB Iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumā norādīts, ka Talgo iesniegumā iebildis pret Škoda Vagonka iesniegto elektroenerģijas patēriņu. Par pamatotu IUB atzinusi Talgo iesnieguma daļu, kas apšauba vai iekārtas, kas Škoda Vagonka piedāvājumā paredzētas elektroenerģijas patēriņa samazināšanai, vispār ir iekļautas attiecīgi piedāvātajā elektrovilcienā, un vai informācija par enerģijas patēriņa samazinājuma apmēru ir pamatota.

Tāpat Talgo iesniegumā norādījis, ka Škoda piedāvātās elektrovilcienu uzturēšanas izmaksas ir nepamatoti zemas un apšaubījis neplānotu remontu iekļaušanu šajās izmaksās. Izanalizējot iesaistīto pušu viedokli, šos pārmetumus IUB atzinis par pamatotiem.

Izvērtējot Talgo iesniegumu IUB nolēmis aizliegt Pasažieru vilcienam slēgt iepirkuma līgumu ar Škoda Vagonka un atcelt iepirkuma komisijas lēmumu par sarunu procedūras rezultātiem. Tāpat IUB uzdevis Pasažieru vilcienam 20 darbadienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot sarunu procedūrā iesniegtos piedāvājumus.

Pasažieru vilciena pārstāvis Egons Ālers sacīja, ka uzņēmuma juridiskie un tehniskie eksperti šobrīd vērtē un iepazīstas ar IUB lēmumu, lai, balstoties uz biroja norādījumiem, veiktu darbības, kas uzņēmumam ļautu slēgt līgumu un iegādāties jaunus elektrovilcienus.

BNN jau ziņoja, ka par tiesībām piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus sacentās četri pretendenti – Talgo, Šveices kompānijas Stadler Polijas meitasuzņēmums, Spānijas Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF) un Škoda Vagonka. Sākotnēji Pasažieru vilciens par uzvarētāju elektrovilcienu iegādes iepirkumā sākotnēji atzina Talgo, kura piedāvātā līgumcena bija 225,303 miljoni eiro. Taču divi iepirkuma dalībnieki – Škoda Vagonka un CAF iesniedza IUB sūdzības par sarunu procedūru.

Izskatot sūdzības, IUB aizliedza Pasažieru vilcienam slēgt līgumu ar Talgo par elektrovilcienu piegādi, savukārt, atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, Pasažieru vilciens nolēma iegādāties vilcienus no Škoda Vagonka, kura piedāvātā līgumcena ir 241,888 miljoni eiro.

Kompānijas vadība skaidroja, ka iepirkuma konkursā uzvarētājs mainīts, jo Pasažieru vilciens ņēma vērā IUB ieteikumus par to, ka jāizvērtē cita elektroenerģijas cena. Pārvērtējot vilcienu izmaksas dzīves ciklā, izdevīgākais piedāvājums bija Škoda Vagonka. Talgo piedāvātā cena bija lētāka, taču vilcienu apkopes un uzturēšanas izmaksas 35 gadu ciklā Škoda Vagonka bija mazākas, līdz ar to mazākas arī kopējās izmaksas.

Talgo iesniedza IUB sūdzību par sarunu procedūrā izvēlēto uzvarētāju. Turklāt par IUB lēmumu likt Pasažieru vilcienam pārvērtēt elektrovilciena iepirkuma konkursa rezultātus Talgo iesniedza prasību arī tiesā, tomēr Administratīvā tiesa atteicās pieņemt Talgo sūdzību.

Pasažieru vilciens ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no Latvijas dzelzceļa veiktajām funkcijām. Iepriekš Pasažieru vilciens 100% bija Latvijas dzelzceļa meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas