IUB atstāj spēkā lēmumu par Daugavpils Šķirošanas stacijas būvniecības pārtraukšanu

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) 28.novembrī nolēmis atstāt spēkā VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) lēmumu par atklātā konkursa Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstība: būvniecība pārtraukšanu, informē AS BMGS.

Lieta tika izskatīta pēc kompāniju apvienības Fima-BMGS-Prvni Signalni sūdzības iesniegšanas sakarā ar konkursa pēkšņo pārtraukšanu pēc pretendentu piedāvājumu saņemšanas. Kompāniju apvienība plāno apstrīdēt lēmu tiesas ceļā, BNN noskaidroja uzņēmumā BMGS.

«Uzskatām, ka LDz iesniegtie argumenti un pamatojums par prioritāšu pārskatīšanu un finansējuma trūkumu ir manipulatīvi. Kā arī Satiksmes ministrijas rīcība, pārdalot ES finansējumu, nav caurspīdīga un pat kaitnieciska Latvijas tautsaimniecībai. Tādējādi vēršamies Eiropas Komisijā ar lūgumu neapstiprināt Satiksmes ministrijas rosināto līdzekļu pārdali citiem mērķiem,» saka AS BMGS valdes priekšsēdētāja Svetlana Afanasjeva.

LDz konkursa pārtraukšanu pamato ar prioritāšu izvērtēšanu, «ņemot vērā LDz finansiālās darbības rādītājus un tendences, proti, konkrētā projekta realizācija ir ar mazāku prioritāti nekā cits projekts, un līdz ar to arī ar finanšu līdzekļu novirzīšanu cita projekta realizācijai, kas tādējādi rada finanšu nepieejamību Konkursa ietvaros paredzētajam projektam,» norāda BMGS.

«Uzskatām, ka LDz sniegtais pamatojums par finanšu līdzekļu nepietiekamību projekta realizēšanai ir nepatiess un patiesie konkursa pārtraukšanas iemelsi, iespējams, diemžēl slēpjas aiz negodprātīgiem mērķiem šos līdzekļus novirzīt subjektīvi «interesantākiem» projektiem un, iespējams, savu interešu lobēšanai. Ņemot vērā starptautisku partneru iesaisti šajā iepirkumu procedūrā un milzīgo laiku, kas ieguldīts dalībai šajā iepirkumā, uzskatām, ka šāda rīcība no Latvijas institūciju puses ir bezatbildīga ņirgāšanās par uzņēmējiem un nav pieļaujama,» saka SIA FIMA valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Grebežs.

BNN jau ziņoja, ka IUB aizliedzis LDz bez grozījumu veikšanas konkursa nolikumā turpināt iepirkuma procedūru par Daugavpils Šķirošanas stacijas būvniecību.

Strīda pamatā bija uzņēmumu SIA Fima un AS LNK Industries sūdzības LDz rīkotajā atklātajā konkursā Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstība: būvniecība. Iesnieguma izskatīšanas komisijas lēmumā norādīts, ka LNK Industries apstrīdēja konkursa nolikumā noteiktās prasības par pretendenta pieredzi, tomēr IUB atzina sūdzības par nepamatotām. 

Par nepamatotām IUB atzina arī vairumu Fima sūdzību, kas attiecas prasībām pret tehnisko specifikāciju. Sūdzības attiecās gan uz lēninātājiem, gan gulšņiem un radariem.

Tikmēr Fima sūdzība par tehniskās specifikācijas prasību, kas cita starpā paredz, ka bremzēšana jānodrošina ar gumijas atsperēm, tika atzīta par daļēji pamatotu. Turklāt par pamatotu tika atzīta sūdzība par tehniskās specifikācijas prasību, kas paredz, ka bremzēšana jānodrošina ar vagonu ieejas ātrumu līdz desmit metriem sekundē.

Apkopojot visu informāciju, Iesnieguma izskatīšanas komisija secināja, ka

LNK Industries iesniegums ir nepamatots, bet Fima iesniegums ir daļēji pamatots, tāpēc līguma slēgšana konkursā bez grozījumu veikšanas nolikumā nav pieļaujama. 

Komisija nolēma aizliegt LDz bez grozījumu veikšanas konkursa nolikumā turpināt iepirkuma procedūru un slēgt iepirkuma līgumu, kā arī uzdeva atcelt tehnisko specifikāciju, kas nosaka, ka bremzēšana jānodrošina ar gumijas atsperēm, kā arī ar vagonu ieejas ātrumu līdz desmit metriem sekundē. 

Jau ziņots, ka jūnija sākumā LDz atkārtoti izsludināja iepirkuma konkursus Rīgas dzelzceļa mezgla posma Sarkandaugava-Mangaļi-Ziemeļblāzma modernizācijai, Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstībai un Daugavpils pieņemšanas parka un tam piebraucamo ceļu attīstības-būvniecības īstenošana.

Daugavpils Šķirošanas stacijas attīstības prognozētā līgumcena ir 35,92 miljoni eiro.

Jūlija beigās IUB skatīja būvniecības uzņēmumu SIA Fima un AS LNK Industries sūdzības šajā konkursā un pieņēma starplēmumu, pagarinot lēmuma pieņemšanas termiņu līdz 28.augustam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas