IUB vadītāja amatam virza FM Juridiskā departamenta direktoru Arti Lapiņu

Artis Lapiņš

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāja amatam virza Finanšu ministrijas (FM) Juridiskā departamenta direktoru Arti Lapiņu, informē ministrijā.

FM norādīja, ka finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) ir izvērtējis Lapiņa profesionālo pieredzi un uzskata par lietderīgu viņa pārcelšanu IUB vadītāja amatā. 

Plānots, ka jautājumu par Lapiņa pārcelšanu IUB vadītāja amatā Ministru kabinets varētu skatīt tuvākajā valdības sēdē, bet amatā Lapiņš varētu stāties 20.oktobrī.

FM norādīja, ka Lapiņam ir IUB vadītāja amatam atbilstoša izglītība – maģistra grāds tiesību zinātnēs, profesionālā pieredze un zināšanas publisko iepirkumu regulējuma jomā.

Zināšanas iegūtas, gan strādājot IUB Metodoloģijas departamentā, gan FM Juridiskajā departamentā, kura funkcijās ietilpst politikas izstrāde publisko iepirkumu jomā.

Līdz 1.oktobrim Lapiņš pildīja arī Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja vietnieka pienākumus. Iepriekš viņš strādājis arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, vadot Investīciju uzraudzības departamentu.

FM vērtējumā, Lapiņam ir labas vadītāja prasmes un praktiskā darba pieredze organizācijas procesu un cilvēkresursu pārvaldībā, stratēģisko jautājumu risināšanā, kā arī pieredze Latvijas interešu pārstāvībā Eiropas Savienības institūcijās.

Jau ziņots, ka līdzšinējā IUB vadītāja Dace Gaile no 12.oktobra kļūs par Ekonomikas ministrijas (EM) administrācijas vadītāju.

Pēc FM sniegtās informācijas, EM vadība izteica piedāvājumu Gailei uzņemties ministrijas administrācijas vadītājas amatu, kuru IUB vadītāja pieņēmusi. Šai rotācijai piekrīt arī FM.

EM valsts sekretārs Edminds Valantis aģentūrai atzina, ka viņš uzaicinājis Gaili pievienoties EM administrācijas komandai, ņemot vērā viņas zināšanas un kompetenci.

«Pats amatā esmu neilgu laiku, tāpēc man ir svarīgi izveidot kolektīvu ar spēcīgiem un spējīgiem cilvēkiem. Turklāt patlaban EM administrācijas vadības blokā trūkst cilvēku. Mans uzdevums bija atrast cilvēku, kurš ikdienas darbā spētu sniegt atbalsta funkcijas, risinātu juridiskos jautājumus, lietas, kas saistītas ar iepirkumiem, privatizācijas pabeigšanu, informācijas tehnoloģiju projektu ieviešanu,» atzina Valantis.

Gaile stāstīja, ka viņa IUB ir strādājusi 19 gadus, no kuriem pēdējos deviņus – iestādes vadītājas amatā. Viņa pieņēmusi lēmumu kļūt par EM administrācijas vadītāju, lai uzņemtos jaunos izaicinājumus.

IUB ir FM padotības iestāde, kuras darbības mērķis ir valsts pārvaldes funkciju īstenošana iepirkuma procedūru uzraudzībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas