Izbūvēti pirmie pastāvīgā žoga kilometri uz Latvijas–Baltkrievijas robežas

Pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) sniegtās informācijas, patreiz norit darbs uz Latvijas–Baltkrievijas robežas – šobrīd ir atmežota teritorija 57 kilometru garumā, kā arī tiek izbūvēti pirmie pastāvīgā žoga kilometri.

Pēc IeM teiktā «darbi uz Latvijas–Baltkrievijas robežas rit pēc plāna» – šobrīd notiek celmu laušanas darbi, zemes planēšana, grāvju rakšana, caurteku, ierakumu un uzbērumu izbūve.

Kā informē ministrijā, veikta atmežošana aptuveni 70% no visas teritorijas.

Noslēgto būvdarbu līgumu ietvaros uz Latvijas–Baltkrievijas robežas tiek projektēta infrastruktūra 149,7 kilometru garumā, no kuras kopumā jāatmežo aptuveni 82 kilometri.

Visā šajā apjomā ir plānots žogs. Šobrīd ir uzbūvēti četri tilti pār upi Asūnīca, Rosica un Sarjanka. Tāpat plānots izbūvēt sešus torņus, patruļceļus, laipas un citu nepieciešamo infrastruktūru.

Infrastruktūras izbūvi uz Latvijas–Baltkrievijas robežas plānots pabeigt līdz 2024.gada jūnija beigām, savukārt pašu žogu līdz tā paša gada februāra beigām.

2021.gada 24.novembrī tika pabeigta pagaidu dzeloņstiepļu žoga izbūve valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai 36,9 km garumā prioritārajos posmos, kur pastāv augstākie nelikumīgas valsts ārējās robežas šķērsošanas riski uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

Kopumā ar Krievijas Federāciju plānots izbūvēt valsts robežas joslu 283,6 kilometru garumā.

Šobrīd ir izbūvēti 230 kilometri. Tajā skaitā paredzēts izbūvēt pastāvīgo žogu aptuveni 148,8 kilometru garumā, no kuriem šobrīd izbūvēti 95,2 kilometri, kā arī izbūvēti četri iekaramie tilti.

Lai noslēgtu valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi gar Latvijas un Krievijas robežu, 2022.gada 15.martā tika noslēgts līgums par valsts robežjoslas izbūves ekspertīzi, lai pārliecinātos par tās atbilstību būvprojektam, normatīvo aktu prasībām un saistošajiem standartiem, kā arī par neizbūvēto darbu apjomiem atbilstoši būvprojektam, lai pabeigtu būvdarbus un nodotu būves ekspluatācijā.

Nodrošinājuma valsts aģentūra turpina nekustamo īpašumu atsavināšanas procesu, zemes vienību kadastrālo uzmērīšanu, robežpunktu identificēšanu un robežstigu atjaunošanu valsts robežas joslā gar Latvijas un Baltkrievijas, kā arī Latvijas un Krievijas robežu.

Līdz 2022.gada 1.augustam atsavinātas un zemesgrāmatā nostiprinātas īpašuma tiesības ir 152 zemes vienībām valsts robežas joslā gar Baltkrieviju un 325 zemes vienībām joslā gar Krieviju.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas