Izcilais Rīgas kamerkoris Ave Sol aicina uz svinīgu 4.maija koncertu

Rīgas Sv. Pētera baznīcā 4.maijā plkst. 16.00 notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts koncerts Rītausmas mūzika Latvijai, vēsta Rīgas pašvaldība.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Andris Veismanis, kura vadītais Rīgas kamerkoris Ave Sol dziedās senāku un jaunāku komponistu darbus Latvijai, pavasarim, mīlestībai un dzīvībai. Korifeju mūziķu plejādi pārstāvēs Jāzeps Vītols ar stalto Karaļmeitu, Jēkabs Graubiņš ar citā realitātē sakņotiem Gaisa dārziem, Jānis Zālītis ar impresionisma otas skarto Birztaliņu un Pēteris Barisons ar jūsmīgo dzimtenes apdziedājumu Latvijā.

Dzīvais klasiķis Aldonis Kalniņš dāvās mums savu lirisko apceri Ziedoņa rīts, savukārt citu Kalniņu dzimtu pārstāvēs Imants Kalniņš ar ritmiski valdzinošo miniatūru Zvani, gavilējošo dziesmu Pakāpies kalnā un himnu Varoni gaidiet no monumentālās oratorijas Rīta cēliens.

Pēteri Plakidi pieminēsim ar dziesmu Akmeņi Vidzemes jūrmalā, Mārtiņa Brauna citsaules sveicienu saņemsim ar kvēlo apliecinājumu Mīla ir kā uguns, Pēteri Vasku sumināsim ar Andreja Eglīša iedvesmoto kompozīciju Savā tautā. Programmā iekļauta arī Jēkaba Jančevska dziesma Koki un Ērika Ešenvalda Rasa. Savu skatījumu uz leģendāro tautasdziesmu Pūt, vējiņi dos Imants Ramiņš un Kārlis Lācis.

Līdz ar kori Ave Sol un diriģentiem Andri Veismani un Jurģi Cābuli koncertā piedalīsies izcilu kamermūziķu grupa: pianiste Agnese Egliņa, flautiste Anete Toča, čellists Ēriks Kiršfelds, kontrabasists Jānis Stafeckis un ģitārists Āris Ozols. Koncertu vadīs stāstnieks Orests Silabriedis.

Bezmaksas ielūgumi pieejami no 28.aprīļa plkst. 10.00 Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē.

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija Ave Sol. To atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītās svētku programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem. Svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas