Izdegušo Kalnciema ielas 2b vēlas iekļaut kultūras pieminekļu sarakstā

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde (NKMP) lēmusi virzīt izdegušo Kalnciema ielas 2b ēku virzīt iekļaušanai Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Process uzsākts pēc Rīgas domes deputātes Ievas Holmas (VL-TB/LNNK) pieprasījuma.

«Lai arī nesaudzīgās demontāžas dēļ Kalnciema ielas fasāde tika iznīcināta, ceru, ka vismaz nākotnē pieminekļa statuss neļaus šī jūgendstila namu kompleksa fasādes kādam iznīcināt līdz ar zemi, neradot vietā neko līdzvērtīgu,» pauž Holma.

Kā ziņots, naktī uz 2018.gada 25.novembri ēkā Kalnciema ielā 2b daļā izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanas darbi turpinājās vairākas dienas. Ēkas jau daudzus gadus netiek apsaimniekota un atzīta par B kategorijas vidi degradējošu būvi.

Vēlāk policija par ēkas nojaukšanu uzsākusi izmeklēšanu.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes opozīcija sasauca 2018.gada 19.decembra Pilsētas īpašuma komitejas ārkārtas sēdi, kurā piedalījās gan Rīgas pilsētas būvvalde, gan Kalnciema ielas 2B ēkas jaunie īpašnieki Novira Capital, gan RD Īpašuma departamenta pārstāvji, gan SIA CMB būvinženieri un komitejas deputāti. Komitejā visas puses vienojās, ka tiks uzsākta saudzīga Kalnciema ielas 2b ēkas būvkonstrukciju demontāža, kas būtu vērsta tieši uz sadegušo un bīstamo konstrukciju izvākšanu, un ka to kontrolēs Būvvalde, sertificēti konstruktori, kā arī tiks pieaicināta Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.

Pērnā gada 21.decembrī ēkas īpašnieki uzsāka iekšpagalma ēkas nojaukšanas darbus. 30.decembrī tika ziņots, ka Būvvalde ir apturējusi nelegālus Kalnciema ielas fasādes nojaukšanas darbus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas