bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs
LatviaLatvija

Izdevēji vēlas, lai PVN grāmatām samazina līdz 5%; ministrijas aprēķini esot pārspīlēti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes 5% apmērā piemērošana grāmatām atstās vien nelielu ietekmi uz valsts budžetu, turklāt tas palīdzēs stabilizēt nozari, ceturtdien, 8.augustā, intervijā Latvijas Radio sacījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Renāte Punka.

Viņa atzīmēja, ka pašreiz situācija grāmatu izdevējiem ir samērā pozitīva un ar zināmu stabilitāti. Grāmatnīcu apgrozījums pieaugot. Taču bažas rada arvien pieaugošās izmaksas, un pēc Punkas teiktā, vidējā grāmatu tirāža Latvijā pagājušajā gadā pirmo reizi noslīdējusi zem 1 000 eksemplāriem.

Tādēļ būtu svarīgi piemērot 5% PVN likmi pašreizējo 12% vietā. Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja uzsvēra, ka tas ļaus grāmatu izdevēju nozarē saglabāt un veicināt stabilitāti, kā arī veicināt grāmatu pirkšanu.

Viņa piebilda, ka Eiropas Savienības (ES) valstīs vidējā PVN likme grāmatām ir 7%, savukārt atsevišķās valstīs tā ir pat zem 5%.

Punka arī norādīja, ka, pēc grāmatu izdevēju domām, Finanšu ministrijas (FM) aprēķini par samazinātās PVN likmes grāmatām ietekmi uz valsts budžetu ir pārspīlēti. FM aprēķinājusi, ka tas no valsts budžeta prasītu vairākus miljonus eiro nākamajā gadā. Grāmatu izdevēju sākotnējie aprēķini liecina, ka tas no valsts budžeta prasītu nepilnu miljonu eiro, turklāt «atbrīvotie līdzekļi» grāmatu izdevējiem atgrieztos ekonomikā algās un apgrozījuma pieaugumā, skaidroja Punka.

Tāpat ir jāturpina diskusija par samazinātās likmes piemērošanu audio un elektroniskajām grāmatām, uzskata grāmatu izdevēji.

Jau vēstīts, ka Koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejā turpinās diskusijas un no Finanšu ministrijas (FM) vēl tiek gaidīts fiskālās jeb finansiālās ietekmes vērtējums iespējai PVN tā dēvētajiem sabiedriskajiem veselīgajiem ēdinātājiem un grāmatām.

Jaunās Vienotības pārstāvis attīstības komitejā Ints Dālderis iepriekš skaidroja, ka attīstības komitejā netiek pieņemti lēmumi un arī par šiem jautājumiem izšķiršanās nav notikusi, jo vēl nepieciešams arī aprēķināt finansiālo ietekmi uz valsts budžeta.

JV iekšienē esot dažādi viedokļi par to, vai no 21% līdz 12% samazināt PVN tā dēvēto veselīgo ēdinātāju piedāvājumam, un Dālderis personīgi atbalsta šādu soli.

Tāpat izskanējis rosinājums grāmatām PVN samazināt no 12% līdz 5%, un Kultūras ministrijas pārstāvji ir argumentējuši, ka tas būtu pareizs atbalsta veids grāmatniecības nozarei,

norādīja JV pārstāvis. Reizē viņš norādīja, ka ir jautājums, vai šis ir efektīvākais mehānisms. Politiķis norādīja, ka iepriekš jau noteikta pazeminātā likme uz 12%, bet, ņemot vērā, ka tiek rosināts veikt jaunu samazinājumu, redzams, ka šāda pieeja īsti nestrādā. Tāpat esot jautājums, vai izdevniecības jau pašlaik maksā PVN atbilstošā līmenī, jo kādas summas tiekot samaksātas priekšnodoklī, kas noved pie PVN pārmaksas, ko valsts atmaksā atpakaļ, vērsa uzmanību Dālderis.

Politiķis norādīja, ka par šiem piedāvājumiem vēl jāveic detalizētāki scenāriju aprēķini, kā arī par tiem gaidāmas diskusijas gan ministru līmenī, gan starppartiju sarunās. Tas attiecas arī uz ministriju jau iesniegtajām vajadzībām 2020.gada budžetā, piebilda JV pārstāvis attīstības komitejā.

Kā ziņots, attīstības komiteja vērtēs, kāda ir fiskālā rocība iespējamiem soļiem 2020.gada budžetā saistībā ar nepaliekamā minimuma un minimālās algas paaugstināšanu, iniciatīvu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) jomā un PVN samazināšanu divās nozarēs.


Pievienot komentāru

Video: Venēcijā lielākie plūdi pēdējos 50 gados

Gleznainajā Itālijas kanālu pilsētā ūdens līmenis cēlies par 1,87 metriem. Paisuma atnesti plūdi, kas Venēcijā ir lielākie kopš 1966.gada, prasījuši arī divu cilvēku dzīvības.

Opozīcija asi pārmet pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt brīvpusdienas

Asas diskusijas trešdien, 13.novembrī, parlamentā raisījis priekšlikums uzlikt pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienas, kas līdz šim nodrošinātas tikai no valsts budžeta līdzekļiem.

Ceturtdien gaidāms rekordsilts un vējains laiks

Ceturtdien Latvijā tiks pārspēti 14.novembra siltuma rekordi un vietām, iespējams, kritīs arī mēneša otrās dekādes rekords.

Pašvaldības 25% vietā saņems 5% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, tostarp mainot minētā nodokļa ieņēmumu sadales proporciju starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Saeima līdz 2023.gadam atliek zemes konsolidācijas procesa sākšanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz līdz 2023.gadam atlikt zemes konsolidācijas sākšanas procesu.

Pētījums: 21% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte valstī ir zema

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju.

OECD: Lietuvā, no bagātajām valstīm, dzer visvairāk

Alkohola patēriņš Lietuvā ir vislielākais, tā, salīdzinot ar 43 citām valstīm pasaulē, secinājusi Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācija, ko dēvē arī par «bagāto valstu klubu».

Baraņņiks neizprot, par kādiem «grēkiem» Saskaņa pieprasa viņa atstādināšanu

Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks neizprot, kādēļ Saskaņa tieši šobrīd pieprasījusi viņa atstādināšanu no amata.

Vairākas personas nelikumīgi izgatavojušas apsardzes sertifikātus. Lieta nodota tiesai

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātus aicina izvirzīt līdz 29.novembrim

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 13.novembrī, nolēma, ka kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam jāizvirza no 22. līdz 29.novembrim.

Nelegalizēsim. Igaunijā noraida priekšlikumu marihuānas tirgu pārņemt valsts rokās

Vairāk nekā 1 000 aktīvistu Igaunijā parakstījuši ierosinājumu valstij pārņemt savās rokās nelikumīgo marihuānas tirdzniecību un tās apriti. Likumdevēji priekšlikumu noraidījuši, uzsverot šādas rīcības potenciālo kaitējumu sabiedrības veselībai.

Neapstiprina atkritumu apsaimniekošanu Rīgā regulējošos noteikumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu.

No nākamā gada pieaugs minimālās pensijas apmērs

Saeima trešdien, 13.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus valsts pensiju likumā, kas paredz no 2020.gada palielināt minimālo vecuma pensiju.

Saskaņa Rīgas domē ir ar mieru turpināt darbu koalīcijā, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju

Partija Saskaņa piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pie nosacījuma, ja Gods kalpot Rīgai pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju.

Igaunijas ministra darbības jāizmeklē, tā premjers Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass norādījis, ka tiks sākta izmeklēšana par Igaunijas lauku lietu ministra rīcību interešu konfliktā par krāpšanos ar lauksaimniecības subsīdijām.

Mudina ministrijas izstrādāt īpašu programmu lībiešu valodas attīstībai

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Kultūras ministriju izstrādāt programmu lībiešu kultūras un valodas saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai.

Urbanovičs vēlas pārliecināties par Saskaņas Rīgas domes frakcijas spēju strādāt, solot nemitīgu kontroli pār to

Partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs sola nemitīgi kontrolēt politiskā spēka frakciju Rīgas domē, un vēlas pārliecināties, ka tā spēj strādāt.

Elenger sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas termināļa

Igaunijas Eesti Gaas meitasuzņēmums SIA EG Energija, kas strādā ar zīmolu Elenger, sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa.

Tesla Eiropas elektroauto rūpnīcu cels Vācijā, paziņo Masks

Amerikāņu elekroautoražotājs Tesla Vācijā būvēs rūpnīcu, kur tiks veidotas baterijas, jaudas piedziņas mehānismi un transportlīdzekļi, tā paziņojis uzņēmuma izpilddirektors Īlons Masks.

Sāk kriminālprocesu par Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Valsts ieņēmumu dienests sācis kriminālprocesu par kāda Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pirmajās četrās Čeku loterijas izlozēs – 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas

Valsts ieņēmumu dienesta rīkotajās pirmajās četrās izlozēs izlozētas 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas.

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Lielais Kristaps. Labākie aktieri – Reinis un Nevarauska, labākā spēlfilma – Oļegs

Īpašā žūrijas atzinība par oriģinālas vēsturiskās atmosfēras radīšanu uz ekrāna tika piešķirta filmai 1906, kuras režisors ir Gatis Šmits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!