Dzerts Kima un Putina pirmais draudzības malks

Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns (pa kreisi) tiekas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu

Krievijas Tālajos Austrumos aizvadīta Ziemeļkorejas vadītāja Kima Čenuna pirmā tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, pēc kuras Putins uzsvēris vajadzību Vašingtonai apliecināt Ziemeļkorejas suverenitāti apmaiņā pret tās kodolatbruņošanos.

Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, ceturtdien, 25.aprīlī, Vladivostokā notikusī tikšanās ilgusi nepilnas divas stundas. To laikā uzspodrinātas abu kaimiņvalstu diplomātiskās saiknes un valstu vadītāji apsprieduši iespējas, kā panākt virzību Ziemeļkorejas kodolatbruņošanās sarunās ar Amerikas Savienotām Valstīm par Phenjanas kodolatbruņošanos apmaiņā pret sankciju spiediena mazināšanu.

«Kas ir atteikšanās no kodolieročiem? Zināmā mērā tā ir Ziemeļkorejas atbruņošana,» pēc tikšanās norādījis ar kodolieročiem bruņotās Krievijas prezidents Putins.

Saskaņā ar viņa teikto puses sarunās vienojušās, ka, lai Ziemeļkoreja atteiktos no sava kodolarsenāla, tai ir jāsaņem «starptautiskas juridiskās garantijas», ka pēc šī procesa tiks ievērota Ziemeļkorejas suverenitāte.

Kims Čenuns pēc tikšanās sacījis preses pārstāvjiem: «Šodien man ar Putina kungu bija atklāta un nopietna viedokļu apmaiņa par Krievijas-Korejas draudzības saišu veicināšanu, miera un drošības nodrošināšanu Korejas pussalā un reģionā, kā arī par starptautiskiem jautājumiem starptautiskās interesēs».

Lūk, video ieskats tikšanās reizē, ko veidojusi ziņu aģentūra AP. Video teksts ir angļu, krievu un korejiešu valodā.

 

BNN jau vēstīja, ka 2019.gada februārī Ziemeļkorejas-ASV otrā galotņu sanāksme noslēdzās aprauti, pusēm nespējot vienoties par Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos apmaiņā pret ASV apņemšanos atcelt sankcijas pret Ziemeļkoreju.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas