Likvidēs Aqua Riga. Desmit gadu laikā tikai divus uzņēmums strādājis ar peļņu

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 16.martā, atbalstījusi lēmumprojektu par atļauju izbeigt SIA Rīgas ūdens līdzdalību Aqua Riga.

Jau ziņots, ka pašvaldības SIA Rīgas ūdens meitaskompāniju Aqua Riga ir plānots likvidēt.

Kā 16.marta preses konferencē teica Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis (PP), uzņēmumam izvirzītie mērķi nav sasniegti un projekts ir izgāzies. Ūdens fasēšana PET pudelēs pašvaldībai nesot zaudējumus.

Kā norādīja Cepurītis, turpinot ūdens fasēšanu pudelēs, Rīgas ūdens darbojas pret pašas nospraustajiem mērķiem vides aizsardzībā, veicinot viena no lielākajiem un nevajadzīgākajiem vides piesārņojuma veidiem – PET pudeles.

Rīgas ūdens vadītāja Dagnija Kalniņa informēja, ka Aqua Riga tika izveidots pirms desmit gadiem un meitaskompānijas galvenais mērķis bija palielināt ūdens patēriņu, taču šajā laikā pieņemtie valdības lēmumi un stratēģisko interešu maiņa nav ļāvusi šo mērķi sasniegt. 

Kalniņa uzsvēra, ka šajā laikā ievērojami palielināta dzeramā ūdens kvalitāte, ko uzņēmums piegādā rīdziniekiem. Ūdens kvalitātes uzlabošanā Rīgas ūdens ieguldījis 48 miljonus eiro. Viens no būtiskākajiem darbiem šī mērķa sasniegšanā bijis atdzelžošanas stacijas izveide ūdens ieguves vietā Baltezerā, kas ļāvusi būtiski samazināt dzelzs un mangāna saturu dzeramajam ūdenim, ko iedzīvotāji saņem no ūdensvada.

Ja tiks pieņemts lēmums par Aqua Riga likvidēšanu, tiks veikta uzņēmumu aktīvu izvērtēšana. Kalniņa atzina, ka

pašlaik uzņēmuma zaudējumi pa šiem gadiem sasnieguši vairāk nekā 100 000 eiro.

Lai gan uzņēmuma pagājušā gada pārskats vēl nav apstiprināts, esot skaidrs, ka saistībā ar Covid-19 krīzi SIA Aqua Riga apgrozījums arī 2020.gadā būs samazinājies, bet zaudējumi būs palielinājušies. 

Gala lēmums jāpieņem Rīgas domei.

SIA Aqua Riga tika izveidota 2012.gadā kā Rīgas ūdens meitasuzņēmums fasētā dzeramā ūdens ražošanai.

Kā liecina firmas.lv informācija, kopš dibināšanas uzņēmums lielākoties strādājis ar nelieliem zaudējumiem, izņemot 2016.gadu, kad uzņēmuma peļņa bija 3 760 eiro, un 2019.gadu, kad uzņēmuma peļņa bija 32 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas